lekkie zachmurzenie
fot. facebook.com/andrzejduda/
13 lipca 2020 r. | 10:14

Wczoraj odbyło się głosowanie w wyborach na Prezydenta RP. Prezydentem Polski na kolejną kadencję został Andrzej Duda.

Komisje Wyborcze w Koniecpolu bardzo szybko podliczyły wszystkie głosy. Oddanych zostało 5016 ważnych kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 63,88 proc. i była najniższa w powiecie częstochowskim.

W gminie Koniecpol lepszy okazał się Andrzej Duda, który zdobył 68,45 proc. głosów. Rafał Trzaskowski z kolei mógł liczyć na poparcie 31,55 proc. wyborców.

W powiecie najlepszy okazał się Andrzej Duda 58,66 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 41,34 proc.

W powiecie Duda uzyskał najwyższe poparcie w gminie Lelów (73,15 proc.), najniższe w gminie Blachownia (46,32 proc.).

Z kolei Trzaskowski najwyższe miał w gminie Blachownia (53,68 proc.), a najniższe w gminie Lelów (26,85 proc.).

2 odpowiedzi na “Andrzej Duda wygrał w gminie Koniecpol. Frekwencja wyborcza była najniższa w powiecie częstochowskim!”

1. fijolek pisze:

PISuary

2. berkamp pisze:

Ciemnogród. Układ okrągłostołowy dalej trwa, a emerycki elektorat w Kapolu dalej daje się robić w bambuko i to już od 30 lat, mając nadzieję na to że ma jakiś wybór, jesteście uczestnikami telenoweli, przykre.