bezchmurnie
niedziela
Reklama
youtube
Koniecpol: Cofnął licznik w samochodzie. Teraz grozi mu 5-letnia odsiadka
17 stycznia 2020 r. | 10:11
0

Policjanci z Koniecpola ujawnili przypadek ingerencji w zmianę stanu licznika jednego z samochodów na terenie gminy Koniecpol. Według danych z CEPiK, różnica pomiędzy zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców przebiegiem kilometrów, a ujawnionym, wynosiła 1000 km. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania są sprawdzane z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców. Tylko od początku roku, w naszym regionie mundurowi ujawnili już 12 przypadków ingerencji w zmianę stanu licznika.

W każdym przypadku kontrolowanego pojazdu okazuje się, że istnieje rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Nie zgadza się odczyt przebytych kilometrów na liczniku z wpisem, który widnieje w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu. Natomiast kierowcy kontrolowanych przez policjantów ruchu drogowego pojazdów nie potrafili wyjaśnić, dlaczego stany liczników są niższe niż te odnotowane i zarejestrowane w bazie CEPiK.

Prowadzone w tych sprawach postępowania wyjaśnią, czy są to przypadki, które wynikły ze świadomego działania czy też mogą być następstwem zaistniałych pomyłek.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *