całkowite zachmurzenie
poniedziałek
Reklama
Ogromne pieniądze na gminy Koniecpol!
31 marca 2021 r. | 10:01
2

Właśnie została ogłoszona informacja dotycząca Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w naszym regionie. W powiecie częstochowskim tylko dwie gminy otrzymają środki z trzeciej puli. Wśród nich jest gmina Koniecpol, która otrzyma łącznie 4 300 000 zł.

Koniecpol otrzyma 2 000 000 zł na budowę wodociągów z przyłączami w gminie Koniecpol, etap III - zakres rzeczowy obejmuje budowę 17 758,30 mb sieci wodociągowej; budowę przyłączy wodociągowych o łącznej długości 4 432,20 mb (215 szt.), oraz budowę ujęcia wody o wydajności Qhmax = 35m3/h i Qśrdmax = 300m3/d. Do tego aż  2 300 000 zł na przebudowę układu drogowego o długości 1681 mb stanowiącego jedną inwestycję i jedną całość od ulicy Fredry do ulicy Krasińskiego w Koniecpolu - zadanie obejmuje roboty budowlane polegające na przebudowie i budowie jezdni oraz obustronnych chodników, budowie ścieżek rowerowych i odwodnienia oraz prac drogowych na skrzyżowaniach, stanowiących uzupełnienie układu komunikacyjnego.

Oprócz gminy Koniecpol, pieniądze powędrują do gminy Mstów.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Ogromne pieniądze na gminy Koniecpol!”

  1. GKL pisze:

    Może teraz ruszy się z wodociągiem. GRATULACJE PANIE BURMISTRZU

    20
    8
  2. Gosc pisze:

    Teraz z wodociągiem muszą ruszyć ponieważ nie mają wyjścia inaczej to kara i zwrot łaski nie robią. Dobrze że takie dotacje są ponieważ z własnego budżetu to 1mb by nie ruszyli taki to gospodarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *