zachmurzenie duże
11°
10°
czwartek
Reklama
fot. UMiG
Będzie modernizacja dwóch przejść dla pieszych w Koniecpolu
23 lipca 2021 r. | 10:51
4

Zarząd Województwa Śląskiego podpisał stosowne umowy na poprawę bezpieczeństwa na 33 przejściach dla pieszych w regionie. Na nowe inwestycje związane z modernizacją przejść dla pieszych trafi łącznie 1 mln zł.

- To ruch w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach, szczególnie na newralgicznych przejściach dla pieszych, z których korzystają dzieci i młodzież. Te pieniądze pochodzą z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. To nowy mechanizm finansowania, który może stać się inspiracją dla samorządów i sprawić, żeby tych tragicznych zdarzeń na przejściach dla pieszych było jak najmniej - podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W gminie Koniecpol zostały wytypowane dwa przejścia do modernizacji. Pierwsze przy ulicy Pułaskiego, drugie przy ulicy Rynek. Obydwa skrzyżowania powinny być zmodernizowane jeszcze w tym roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Będzie modernizacja dwóch przejść dla pieszych w Koniecpolu”

 1. Gość pisze:

  Najważniejszym miejscem w koniecpolu, gdzie powinno znaleźć się bezpieczne przejście dla pieszych jest ul. Armii Krajowej. Przy tej ulicy znajduje się Ośrodek Zdrowia, Mini Galeria, Biedronka oraz cała infrastruktura nad zalewem i niestety nie ma ani jednego przejścia dla pieszych. Od wielu lat władze samorządowe nie robią nic by zwiększyć by zwiększyć tam bezpieczeństwo mieszkańcu. Już niejednokrotnie dochodziło tam do groźnych wypadków. Strach samemu iść tam na nogach lub rowerem, a co dopiero z dziećmi lub starsze osoby. Kpina i porażka władz Koniecpola. Niestety musi chyba dojść do poważnej tragedii, żeby wreszcie ktoś się za to wziął.

  17
 2. Przejście dla pieszych pisze:

  To chyba pomyłka albo ktoś typował na kacu!! Przejścia tak; ale ul Słowackiego skrzyżowanie z Rzeczną,Mickiewicza i torami kolejowymi a z drugiej strony Mickiewicza i Armii Krajowej tu nawet nie ma pasów na ani jednej ulicy. Za przeproszeniem ten co typował przejścia z kim on się na rozum zamienił ?
  Na Armii Krajowej lokuje się sklepy jest dojście do zalewu,terenów rekreacyjnych i Ośrodek zdrowia,żłobek w tych miejscach trzeba zadbać o bezpieczeństwo ludzi a nie na bocznych ulicach!! Przypominam że duży ruch jest na ul .Mickiewicza,Armii Krajowej,Słowackiego które można nazwać przelotowymi.

  13
 3. gosc pisze:

  Uczniowie ktorzy ida do szkoly (Zespoł Szkoł w Koniecpolu ) przechodza bardzo ruchliwa droge i skrzyzowanie za Biedronka
  Dla czego do tej pory nie zrobiono chodnika po jednej stronie drogi albo BEZPIECZNEGO PRZEJSCIA ZE SWIATLAMI
  Urzednicy czekaja aż dojdzie do tragedji ?
  Uczniowie codziennie przechodza kolo urzedu i nikt NIE WIE ZE MLODZIEZ NARAZONA JEST NA NIEBEZPIECZENSTWO ?
  NA Plac zabaw / miejsce odpoczynku za budynkiem przychodni z ktorego prawie nikt nie kozysta pieniadze byly a na chodnik albo bezpieczne przejscie już nie ma ?

 4. gosc pisze:

  Skrzyzowanie Armi Krajowej z Żeromskiego i Klonowej
  Dużo wypadkow a uczniowie ida tą droga do szkoly na tym skrzyzowaniu idac od rynku uczniowie 2 razy przechodza ruchliwa droge , brak pasow swiatel narazanie dzieci na niebezpieczenstwo.
  Urzednicy podaja przejscia do modernizacji ktore sa malo istotne a tam gdzie powinny być to ich nie ma.
  Czy musi ktoś ucierpiec zeby urzednicy przejzeli na oczy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *