zachmurzenie duże
12°
12°
czwartek
Reklama
Bon turystyczny przedłużony o pół roku
03 stycznia 2022 r. | 11:03
0

Nie tylko w najbliższe ferie zimowe ale też w kolejne letnie wakacje będzie można skorzystać z polskiego bonu turystycznego. Termin płatności za imprezy turystyczne i usługi hotelarskie został przedłużony o sześć miesięcy, do końca września 2022 r.

We wstępnych założeniach program Polski Bon Turystyczny miał funkcjonować do 31 marca tego roku. Na zmianie terminu zyskają przedsiębiorcy oraz rodzice, którzy dotąd nie zdążyli wyjechać na wypoczynek z dziećmi i rozliczyć się za niego bezgotówkowo, w formie bonu turystycznego.

Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi feriami czy wakacjami.

W województwie opolskim do programu Polski Bon Turystyczny przystąpiło 303 operatorów turystycznych. W 223 z nich rodzice rozliczyli się bezgotówkowo w formie bonu, a wartość transakcji dla podmiotów turystycznych w regionie sięgnęła 16,7 mln zł. U opolskich przedsiębiorców z branży turystycznej zrealizowano ponad 25,5 tysięcy bonów. W skali kraju rodzice rozliczyli się w tej formie w 26,6 tys. podmiotach świadczących głównie usługi hotelarskie i organizujących imprezy turystyczne. Wartość tych transakcji przekroczyła miliard 969 milionów złotych.

Bonu nie można go wymienić na gotówkę ani na inne środki płatnicze. Świadczenie w formie elektronicznego bonu jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną orzeczeniem rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również o wartości 500 zł. Świadczenie w formie bonu przysługuje niezależnie od poziomu przychodów rodziców czy opiekunów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *