umiarkowane opady deszczu
16°
15°
niedziela
Reklama
Burmistrz Ryszard Suliga najbardziej konfliktowym burmistrzem w powiecie!
05 lutego 2020 r. | 11:13
4

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie przesłało mi informację na temat skarg na decyzje Wójtów i Burmistrzów ze wszystkich gmin powiatu częstochowskiego w 2019 roku. Najbardziej konfliktowym wójtem, którego decyzje były zaskarżane, był Wójt Jerzy Żurek z gminy Konopiska. Aż 58. jego decyzji było zaskarżonych do SKO w Częstochowie. Na drugim miejscu uplasował się Wójt Piotr Juszczyk z gminy Kłomnice - 41., a na trzecim miejscu Burmistrz Ryszard Suliga z 38. zaskarżonymi decyzjami.

Najmniej konfliktowa była gmina Wójt Maria Włodarczyk z gminy Dąbrowa Zielona, której tylko jedna decyzja trafiła do SKO. Warto wyróżnić również Wójt Jadwigę Zawadzką z gminy Kruszyna (6. decyzji) i Wójta Wiesława Szymczyka z gminy Starcza (8. decyzji).

ilość skarg na decyzje organu w 2019 roku:
Gmina Konopiska 58
Gmina Kłomnice 41
Gmina Koniecpol 38
Gmina Mykanów 33
Gmina Blachownia 24
Gmina Lelów 24
Gmina Kamienica Polska 21
Gmina Mstów 20
Gmina Poczesna 19
Gmina Olsztyn 19
Gmina Rędziny 17
Gmina Janów 14
Gmina Przyrów 10
Gmina Starcza 8
Gmina Kruszyna 6
Gmina Dąbrowa Zielona 1

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Burmistrz Ryszard Suliga najbardziej konfliktowym burmistrzem w powiecie!”

 1. Miejscowy pisze:

  Ja pier…….no.to.wszystko jasne. To.stad te wszystkie klopoty Gminy.

  80
 2. Gosc pisze:

  Wystarczy popatrzec na twarze naszych wlodarzy…co z nich wynika klamstwo i obluda….zwlaszcza z pana J…pan nieudolny ….nic nie wiedzacy. Wiecznie sie zaslania innymi. Zastanawia mnie fenomen jego nic nie wiedzenia i wciaz jakos na stolku… smiechu warte

  63
 3. motto pisze:

  Nie myli się i nie konfliktuje ten kto nic nie robi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *