umiarkowane opady deszczu
16°
15°
niedziela
Reklama
Chcą przetwarzać ścieki, tłuszcze, szlamy i odchody na ul. Szkolnej w Koniecpolu
05 sierpnia 2019 r. | 10:33
3

Fatalne wieści napłynęły do nas z urzędu. Firma Centrum Energetyki Nawozowej Sp. z o.o. z Brzezin złożyła do gminy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. "Budowa zakładu produkcji nawozów organicznych z odpadów biodegradowalnych oraz energii elektrycznej w skojarzeniu" na ulicy Szkolnej w Koniecpolu. Firma ta zamierza przetwarzać bioodpady na energię elektryczną.

Dotarłem do listy bioodopadów, które mają być przetwarzane w tym zakładzie. A są to m.in. odpady zwierzęce, odchody zwierzęce, osady z oczyszczalni ścieków, tytoniowe, tłuszcze spożywcze, odpady z procesów chemicznych, produkty spożywcze przeterminowane lub nieprzydatne do spożycia, szlamy z oczyszczalni czy odpady kuchenne.

Wśród lasów, ścieżek rowerowych, w Koniecpolu może powstać zakład, który będzie przetwarzał cały katalog odpadów.

Z uwagi na powszechne oburzenie, mieszkańcy mogą sprzeciwić się tej inwestycji poprzez uwagi i wnioski do procedury w Urzędzie Miasta i Gminy w Koniecpolu. Tam też dostępny do wglądu jest wniosek tej firmy. Macie czas do 16 sierpnia. Później może być już za późno.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Chcą przetwarzać ścieki, tłuszcze, szlamy i odchody na ul. Szkolnej w Koniecpolu”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Oby nie

  18
  8
  • Mieszkaniec pisze:

   Wreszcie jakaś inwestycją w Koniecpolu. Nowoczesny zakład tego typu to nic uciążliwego dla otoczenia. To szansa na nowe miejsca pracy w Koniecpolu. Ile powstało takich miejsc za obecnej władzy? Chyba zero. Jak tak dalej będzie to nie będzie miał kto korzystać z tych ścieżek rowerowych, o których mowa w artykule. Płyty miały tam śmierdzącą oczyszczalnie a teraz boją się nowoczesnej technologi.

   10
   7
 2. Normalna rzecz !!! pisze:

  Oczyszczalnia ścieków w dobrej technologi normalnie to oczyści – tłuszcze , szlamy i odchody to klasyczny ściek …

  7
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *