zachmurzenie umiarkowane
14°
12°
niedziela
Reklama
Dzielnicowi dbają o widoczność dzieci z Koniecpola i Ukrainy
03 maja 2022 r. | 10:05
0

W ramach kampanii „Świeć przykładem” dzielnicowi spotkali się z uchodźcami z Ukrainy w koniecpolskich szkołach. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski przekazane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Dzielnicowi z Koniecpola odbyli prelekcje w szkołach, gdzie uczą się mali uchodźcy. Mundurowi przekazali cenne informacje oraz numery kontaktowe, pod które należy dzwonić w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia. Rozmawiali o zagrożeniach, z jakimi małoletni mogą się spotkać oraz informowali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec spotkania rozdali uczniom opaski odblaskowe z napisem „Widoczny – Bezpieczny” w języku polskim i w języku ukraińskim, przekazane przez Starostę Powiatowego w Częstochowie w ramach akcji „Świeć przykładem”. Wyjaśnili też ich znaczenie oraz omówili obowiązujące w naszym kraju przepisy dotyczące konieczności ich noszenia.

Wszystko po to, by wszyscy uczestnicy ruchu drogowego byli bezpieczni zarówno podczas pieszych wycieczek jak i codziennej aktywności. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *