zachmurzenie umiarkowane
14°
12°
niedziela
Reklama
Dziś sesja w sprawie opłaty za śmieci. Szykuje się spora podwyżka!
06 lutego 2020 r. | 08:31
6

Dziś sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu. Radni będą poprawiać uchwały niezgodne z prawem, zdecydują również o nowej opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Koniecpol. Będzie drogo.

Sesja odbędzie się w budynku urzędu o godz. 14:30.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przyjęcie porządku obrad sesji.
3. Informacje w sprawie uwag zgłoszonych do protokołu z obrad poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie Burmistrza z prac w okresie międzysesyjnym.
5. Podjęcie uchwał w sprawie:
1) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie zmiany uchwały nr XVIII/142/2019 z dnia 30 grudnia
2019 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Koniecpol na lata 2020-2031.
2) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie zmiany uchwały nr XVIII/143/2019 z dnia 30 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia budżetu Gminy na 2020 rok.
3)Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie zmiany uchwały nr VI/35/15 Rady Miejskiej w Koniecpolu z dnia 19 lutego 2015 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty.
4) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Koniecpol.
5) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
6) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie ustalenia ryczałtowej stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jedynie przez część roku.
7) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi posiadających kompostownik przydomowy.
8) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Miasta i Gminy Koniecpol.
9) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych w Gminie Koniecpol oraz ustalenia ich przebiegu.
10) Uchwała Rady Miejskiej w Koniecpolu w sprawie nadania statutu samorządowej jednostce budżetowej pod nazwą Samorządowy Żłobek w Koniecpolu „Wesoły Skrzat”.
6. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje radnych.
7. Interpelacje radnych.
8.Wystąpienia zaproszonych gości.
9. Zapytania i wolne wnioski.
10. Sprawy różne.
11. Zamknięcie obrad XX zwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Koniecpolu.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Dziś sesja w sprawie opłaty za śmieci. Szykuje się spora podwyżka!”

 1. Miejscowy pisze:

  No to bedzie niezła szopka dzisiaj. Ciekawe jak nam jeszcze umilą zycie podwyzka. Gówno ich obchdzimy, na pewno nam dowalą, bo biednemu zawsze trza zabrac. A może znowu coś szef komus umoży, tylko temu bogatemu bo może da w łape….trzeba z tego grajdoła spieprzac bo nic nam wlodarze nie pomoga. ich dupy sa najwazniejsze. Chorzy ludzie na wladze.

  73
  • ja pisze:

   Ciekawe jakie premie sobie wyplacaja ?
   a podwyzka za smieci to nie jest nic innego jak zaciskanie pasa , dlugi umo. ciekawe komu

 2. Miejscowy pisze:

  I dojebali nam 38 zl.za smieci…. toz nas nie bedzie stac mieszkac w kpolu niedlugo

  55
 3. Gosc pisze:

  Ogladalem dzis ta pozal.sie boze sesje. Mam.pytanie za co kase bierze Burmistrz J. Za siedzenie dupa na stolku i zlosliwe usmiechy.???? Bo chyba nic sie dzis nie odzywal, moze zmeczony….bidulek
  .i tak wlasnie nasza kasa idzie na darmozjadow. 38 zl za smieci .rozboj w bialy dzien

  49
 4. Anna pisze:

  niech się wezmą za tych co wogóle nie płacą za śmieci , rzekomo nie przebywają na terenie gminy a codziennie ich widać czy to w sklepach czy w kościele , niech uruchomią kontrole . Spisują wodę to dobrze wiedzą kto korzysta z wody to i produkuje odpady czy to tak cięzko porównać.

  47
  2
 5. ja pisze:

  Bo jestesmy naiwniakami.
  za wyw. plastikiw tez placimy ,a plastik jest sprzedawany ,ktos na tym kapuche trzepie , ciekawe kto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *