umiarkowane opady deszczu
16°
15°
niedziela
Reklama
Edyta Wierzbińska powalczy o mandat posła
04 września 2023 r. | 10:00
1

W piątek na placu Biegańskiego w Częstochowie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów, którzy mają powalczyć co najmniej o cztery mandaty. Problem w tym, że przedstawiona lista jest najsłabsza od wielu lat. Na 9. miejscu na liście PiS znalazła się kierownik MGOPS w Koniecpolu i radna powiatowa, Edyta Wierzbińska.

Liderem listy została obecna Poseł Lidia Burzyńska. Na drugim miejscu na liście znalazł się wiceminister kultury, Szymon Giżyński. Tuż za nimi kolejni posłowie: Andrzej Gawron z Kochanowic i Mariusz Trepka z Moczydeł. Na piątym miejscu będzie wiceprezes Tauron, Artur Warzocha. Tuż za nim Beata Kocik, radna sejmiku.

Na 13. miejscu znalazł się Wójt Gminy Miedźno, Piotr Derejczyk.

Sejm Okręg 28:
1. Burzyńska Lidia
2. Giżyński Szymon
3. Gawron Andrzej
4. Trepka Mariusz
5. Warzocha Artur
6. Kocik Beata
7. Wojnowski Dariusz
8. Mikulska Ewelina
9. Wierzbińska Edyta
10. Oczkowski Wojciech
11. Dorosz Karolina
12. Zaleska Urszula
13. Derejczyk Piotr
14. Wrona Piotr

Senat Okręg 69 - Częstochowa:
1. Pohorecka Monika

Senat Okręg 68 - powiaty:
1. Majer Ryszard

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Edyta Wierzbińska powalczy o mandat posła”

  1. Smerfik83 pisze:

    Pani Wierzbińska powalczy o mandat posła z 9 na liście, poczytaj troszkę redaktorku jak wygląda system wyborczy w naszym kraju i dopiero coś napisz. O co ona ma powalczyć napewno nie o mandat, lepiej napisz że znalazła się na liscie

    6
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *