zachmurzenie duże
20°
19°
sobota
Reklama
Emerytury i renty przed świętami
19 grudnia 2022 r. | 07:22
0

Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia z terminem 25. dnia każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je wcześniej, jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunek bankowy.

Świadczeniobiorcy, których termin płatności emerytury czy renty wypada 25.dnia miesiąca, a w grudniu to dzień świąteczny, otrzymają swoje świadczenie przed Wigiliją. Świadczenia doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 22 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. I tak, 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *