zachmurzenie duże
11°
10°
czwartek
Reklama
Gmina pozyskała pieniądze na program “Posiłek w szkole i domu”
05 lipca 2021 r. | 10:27
0

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu poinformował, że w tym roku ponownie będzie realizować program „Posiłek w szkole i domu”. W 2021 roku Gmina pozyskała dotację celową dla Gminy na realizację wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" i podpisała z Wojewodą Śląskim, działającym w imieniu Skarbu Państwa, umowę na realizację wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i domu na lata 2019-2023”. Ze względu na istniejące potrzeby przyznano również dodatkowych 5% udziału środków dotacji dla gminy.

Gmina Koniecpol jest organem prowadzącym dla dwóch szkół podstawowych, oraz dwóch przedszkoli, w których znajdują się stołówki dożywiające około 80 uczniów w szkołach oraz około 30 dzieci w przedszkolach.

W ubiegłym roku z posiłku w szkołach i przedszkolach skorzystało łącznie 170 uczniów. Z analizy danych wynika, że prawie 65% wszystkich korzystających z posiłku dzieci dożywia się w stołówkach prowadzonych bezpośrednio przez gminę. /UMiG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *