zachmurzenie duże
11°
10°
czwartek
Reklama
PGG
Informacja w sprawie zakupu węgla
27 stycznia 2023 r. | 14:48
0

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu poinformował, że Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało interpretację przepisów rozporządzenia dotyczącego preferencyjnego zakupu węgla dla osób, które na okres grzewczy 2022/2023 zakupiły węgiel w ilości nie większej niż 3 tony w cenie poniżej 2 000,00 zł z innego źródła niż gmina (np. sklep PGG) i nie przysługiwał im zakup preferencyjny na rok 2022.

Zgodnie z otrzymaną interpretacją, jeśli taka osoba złoży w 2023 roku wniosek o zakup węgla od gminy na zasadach określonych w ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, przysługuje jej następujący wolumen tego paliwa:
- 3 tony (jeżeli zakupiła po cenie niższej niż 2 tys. zł węgiel z innego źródła niż gmina w ilości poniżej 1,5 tony),
- 1,5 tony (jeżeli zakupiła po cenie niższej niż 2 tys. zł węgiel z innego źródła niż gmina w ilości 1,5 tony i więcej, lecz poniżej 3 ton).

W pozostałych przypadkach zakup preferencyjny dla takich osób na rok 2023 nie będzie przysługiwał.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *