bezchmurnie
23°
20°
piątek
Reklama
youtube
Koniecpol: Cofnął licznik w samochodzie. Teraz grozi mu 5-letnia odsiadka
17 stycznia 2020 r. | 10:11
0

Policjanci z Koniecpola ujawnili przypadek ingerencji w zmianę stanu licznika jednego z samochodów na terenie gminy Koniecpol. Według danych z CEPiK, różnica pomiędzy zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców przebiegiem kilometrów, a ujawnionym, wynosiła 1000 km. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania są sprawdzane z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców. Tylko od początku roku, w naszym regionie mundurowi ujawnili już 12 przypadków ingerencji w zmianę stanu licznika.

W każdym przypadku kontrolowanego pojazdu okazuje się, że istnieje rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Nie zgadza się odczyt przebytych kilometrów na liczniku z wpisem, który widnieje w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu. Natomiast kierowcy kontrolowanych przez policjantów ruchu drogowego pojazdów nie potrafili wyjaśnić, dlaczego stany liczników są niższe niż te odnotowane i zarejestrowane w bazie CEPiK.

Prowadzone w tych sprawach postępowania wyjaśnią, czy są to przypadki, które wynikły ze świadomego działania czy też mogą być następstwem zaistniałych pomyłek.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *