zachmurzenie duże
20°
19°
sobota
Reklama
Koniecpol najbogatszym miastem w powiecie częstochowskim
31 lipca 2020 r. | 09:22
2

Koniecpol przez ostatnie pięć lat awansował o kilkadziesiąt pozycji w rankingu bogactwa gmin przygotowanym przez najbardziej prestiżowe pismo w Polsce o samorządach - "Wspólnotę". Zastosowana metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu nie zmienia się od kilkunastu lat. Dochody każdego samorządu zostały podzielone przez liczbę ludności.

Mimo to, nadal dużo brakuje i bardzo dużo jest do zrobienia. W Koniecpolu w 2019 roku średnio na jednego mieszkańca przypadało 2907,70 zł. Kwota ta nie robi wrażenia, ale w 2014 roku była o kilkaset złotych niższa. Gdyby nie program naprawczy i długi pozostawione przez poprzednio rządzących, pozycja Koniecpola byłaby znacznie wyższa.

Koniecpol jest najbogatszym miastem w powiecie częstochowskim. Dla porównania Blachownia w tym rankingu znalazła się daleko w tyle, ze średnią 2782,52 zł na mieszkańca.

Jaka będzie przyszłość? Czas pokaże.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Koniecpol najbogatszym miastem w powiecie częstochowskim”

 1. Mariusz pisze:

  Macie literówkę na końcu “mieszańca”

  4
  1
 2. robotnik pisze:

  taaaa….Koniecpol najbogatszym miastem a wody nima…Ludzie nasze miasto umiera a oni taki pierdola. Wiadomo, ze kase maja pracownicy gminy
  Pewnie ich zarobki wzieto pod uwage i podzielono.przez ilosc urzednikow.
  .zenada roku. Kolejna zreszta. Moze przebojem naszego miasta powinna Bajmu nie ma nie ma wody na pustyni a my jak te wielblady nie chcemy dalej isc …i sie wszyscy zbuntowac przeciw nieudolnosciom wladzy….

  10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *