zachmurzenie umiarkowane
14°
12°
niedziela
Reklama
depositphotos
Ksiądz z Koniecpola z dwoma zarzutami pedofilskimi!
18 października 2019 r. | 09:08
14

Zakończyło się śledztwo myszkowskiej Prokuratury w sprawie czynu pedofilskiego księdza z jednej z parafii z Koniecpola. Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie złożyła Kuria Diecezjalna w Kielcach, według której, ksiądz współżył z 14-letnią dziewczyną.

Prokuratura w Myszkowie zakończyła czynności, postawiła księdzu dwa zarzuty związane z obcowaniem płciowym z osobą poniżej 15. roku życia i skierowała do Sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Prokuratura złożyła również do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie księdza, ale Sąd go odrzucił. Prokuratura zapowiedziała zażalenie na decyzję Sądu.

Obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Ksiądz z Koniecpola z dwoma zarzutami pedofilskimi!”

 1. Kamil pisze:

  Znam sprawe i dziewczyna byla w ksiedzu zakochana gdy ten odrzucil jej zaloty szantazowala go i chciala wyciagnac kase ale ksiadz sie nie dal i sprawa wyladowala w sadzie. Dziwie sie ze niektorzy o łatwą kase moga posunąć się do takich rzeczy. Karma zawsze wraca pamiętaj o tym Diano…

  70
  6
  • Józek z Chicago pisze:

   Na amerykańskim rynku ukazała się książka autorstwa David F. Pierre’a, w znakomity sposób dokumentująca skandaliczne przypadki niesłusznego pomówienia ogromnej liczby duchownych o rzekome molestowanie nieletnich.
   Jak dowiadujemy się od autora “Catholic Priests falsely accused: The Facts, The Fraud, The Stories”, wielu duchownych w Stanach Zjednoczonych – na fali medialnego szumu o rzekomym powszechnym wykorzystywaniu dzieci przez nich – zostało niesłusznie pomówionych o ten straszny występek. Media i sądy okazały się niezwykle stronnicze, przyczyniając się do tragedii osobistej księży, którzy stali się ofiarami osób, chcących wyłudzić odszkodowania.

   Autorem publikacji o fałszywych oskarżeniach kapłanów katolickich jest dr David F. Pierre, który podkreślił, że każdy przypadek wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych jest rzeczywiście skandalem i wymaga napiętnowania. Jednak skandalem jest również to, w jaki sposób media i sądy potraktowały duchownych fałszywie oczernionych przez osoby chcące wyłudzić wysokie odszkodowania.

   Dr Pierre zauważa, że konieczna jest żarliwość w obronie honoru uczciwych i dobrych księży, których życie zostało zrujnowane przez nie mających żadnych skrupułów oszustów.

   Uczony w swojej książce dokumentuje systemowe lekceważenie reputacji księży, wrogie nastawienie sądów i skrajną stronniczość mediów wobec Kościoła katolickiego.

   Pierre zauważa, że niezliczona ilość księży została fałszywie oskarżona o popełnienie strasznej zbrodni. Stworzono wokół nich klimat terroryzmu psychologicznego. Wielu duchownych żyje ze świadomością, że wystarczy jedno fałszywe pomówienie, by zrujnować im życie. Mogą oni zostać odsunięci od swoich obowiązków do czasu oczyszczenia z zarzutów. Jak pokazała rzeczywistość, na akt ten trzeba niekiedy bardzo długo czekać. Pierre podaje przykład kapłana, który czekał aż pięć lat na wycofanie wobec niego niesłusznych zarzutów, chociaż sami oskarżyciele przyznali, że nie byli molestowani.

   Autor opracowania stwierdził w swojej książce, że jedna trzecia oskarżonych księży katolickich w jednej z głównych archidiecezji amerykańskich, została pomówiona o molestowanie niesłusznie. Szacuje się, że z tego tytułu wyłudzono od Kościoła od 17 do 50 proc.

   Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz64zhbMciG

   78
   5
 2. Marzena pisze:

  Niestety ale obecna sytuacja nagonki na księży tylko będzie zachęcać młode dziewczyny aby oskarżać księży i liczyc na szybki zarobek w postaci odszkodowania. Znam tego ksiedza ktory niby został oskarżony to wspaniały kapłan serdeczny potrafił nawet za darmo odprawić Msze św. za mojego zmarłego ojca gdy wiedział że nie mam pieniędzy. Nie pozwole na to, że byle gówniara nieszcześliwie zakochana zniszczyła jego kapłaństwo i Jego dobre Imię! To ksiadz ktory zawsze poda pomocna dloń . Poznałam go gdy był w Miechowie i dla mnie to święty ksiądź a za wymyślone kłamstwa jeszcze przyjdzie tobie i twojej rodzinie z Koniecpola słomo zapłacić przed Bogiem.

  51
  6
 3. Gośka wioska koło Koniecpola pisze:

  Chyba kojarzę księdza tego który jest oskarżony. Nasz chórek zawsze zapraszał robił kawę kupował słodycze i fakt był mega przystojny nawet mężatki o niego pytały… Ale był skromny cichy pobożny. Moja ciotka mówiła że nie chciał ofiary na kolędę bo mówił, że wam ciężko i to ja jeszcze powinienem wam pomóc. Matka cioci mówiła że to Anio a nie ksiądz. Naprawdę może diabeł się Go boi i dlatego opętał tych ludzi którzy slą te kalumnie pod jego adresem..

  56
  5
 4. Aneta pisze:

  Sprawa się wyjasni i będzie oczyszczony. Uczyłam z nim w szkole fakt przystojny latały za nim gimnazjalistki ale on zawsze uciekał przed nimi. Dobrze że mój mąż ma firmę i nie uczy też by miał.takie problemy bo każda znajoma mówi że mam męża przystojniaczka?

  34
  6
 5. Magda pisze:

  Ks. X jest niewinny wierzę w niezawistny sąd który go oczysci. Moja rodzina z nim się przyjaźniła i nie może powiedzieć o nim nawet jednego złego słowa. Potrafił babci załatwić sanatorium w Ustce gdy zachorowała na nowotwór wątroby. Pytam się który z księży zrobilby to samo .? Dlatego wiem, że parafianie tam gdzie był wikarym planują strajk przed prokuraturą, którą postawił mu zarzuty. Pisma wysłali do naczelnych państwowych urzędników. Parafianie tam gdzie pracował wierzą że jest niewinny i Go popierają i wierzą w Jego niewinność. Moja znajoma mówiła mi że dzięki Niemu dzięki temu że był jej spownikiem i to charyzmatycznym uratowała swoje małzenstwo. Pytam się! Kto śmie zniszczyć życie takiego wspaniałego księdza? Nieodwzajemniona miłość gimnazjalistki nie może zniszczyć mu przyszłości w której zrobiłby tak wiele…dlatego trwają zapisy i wybieramy się strajkować wszędzie tam gdzie wobec tego wspaniałego księdza planują rozprawę w sądzie…

  64
  5
 6. Kasia ck pisze:

  „Oskarżenie o pedofilię zaczyna być dziś wpisane w powołanie kapłańskie. Wybranie stanu duchownego pociąga za sobą możliwość, że pewnego dnia zostanie się niesłusznie oskarżonym i skazanym mimo swej niewinności” – pisze. Cytowany przez niego ksiądz zaznacza jednak, że być może niesłuszne oskarżenia to cierpienie, które należy przyjąć jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi Kościoła.
  Dlatego odradziłam chrzesnikowi seminarium…nie warto poświęcić życia i służyć ludzią którzy i tak mają cię w dupie i cię nie szanują!

  Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz64hvjEgdR

  50
  4
 7. Tadek pisze:

  Załóż chłopie rodzinę bo nie warto. Chcesz być ksiądz a tylko ci wiatr w oczy. Załóż rodzinę i pier*** to wszystko bo nie warto i tak ludzie tego nie docenia!

  36
  2
 8. Ateista pisze:

  https://www.m.pch24.pl/usa–ksieza-nieslusznie-oskarzani,633,i.html
  Wybieracie kaplanstwo wiec liczcie sie z tym ze beda was oskarzac aby wyciagnac kase. Sami sobie jestescie winni! Trzebabylo zalozyc rodzine a nie bawic sie w szamanów!

  22
  1
 9. Sławciu pisze:

  Mamy takie czasy, że nawet byłe żony oskarżają swoich mężów o pedofilie, aby wygrać lepsze warunki rozwodowe. Świat zszedł całkowicie na psy!
  https://www.newsweek.pl/polska/kobiety-wykorzystuja-oskarzenia-o-pedofilie-przeciwko-partnerom/ngjbvcg

  Księży się oskarża o pedofilie bo sprzyja temu obecny klimat. Rodzinki liczą na szybką kasę. Nikt nie zastanawia się co czeka ich za fałszywe zmyślone wydarzenia. Co jeśli ksiądz fałszywie oskarżony wpadnie w depresję i odbierze sobie życie? No właśnie o tym zapomnielismy…
  Kara jeśli ich nie spotka za życia to spotka ich ale po tym życiu… ale kto o tym myśli… Najważniejsze jest tu i teraz no i kasa musi się zgadzać!

  36
  3
 10. milena pisze:

  Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! oszczercy nie posiądą królestwa Bożego! 1Kor, 6, 9-10

  45
  2
 11. Żaneta pisze:

  Tak się składa że znam tego księdza wspaniały cichy pokorny ksiądz. Co za czasy że byle gówniara którą uczył może zniszczyć, przekreślić jego przyszłość. Zawiedziona miłość brana jest pod uwagę przez prokuraturę? Słyszałem że ksiądz posiada potezny materiał dowodowy że Diana zakochała się w nim bez wzajemnosci. Okazuje się że Go szantażowała gdy ten odrzucił jej zaloty. Według jednego z mecenasów dziewczyny w porozumieniu z chłopakami często liczą na szybki zysk oskarżając księdza o pedofilie bo wiadomo jaki mamy klimat i liczą na szybką kasę w postacji odszkodowania..ale mówił że skorzysta z wielu opcji badań DNA i obduksji narządów rodnych aby udowodnić, że jest niewinny a oskarżenie dziewczyny i rodziny jest podyktowane szatańskim sposobem na wyłudzenie pieniędzy od kościoła….

  55
  5
 12. Jadwiga pisze:

  Ta strona jest nierzetelna bronimy wspaniałego księdza który został niesłusznie oskarżony i kasuje się komentarze i lajki pod komentarzami broniącymi księdza to skandal i będziemy składać zażalenie do prokuratury w Czestochowie.!

  32
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *