zachmurzenie duże
26°
24°
wtorek
Reklama
kadr z filmu "Dzięki Bogu"
Ksiądz z Koniecpola z pedofilskimi zarzutami nie pójdzie do więzienia
21 listopada 2019 r. | 11:03
30

Dwa dni temu Sądu Okręgowy w Częstochowie odrzucił zażalenie Prokuratury Rejonowej w Myszkowie na decyzję Sądu Rejonowego w Myszkowie, dotyczącą nieuwzględnienia wniosku o tymczasowy areszt wobec księdza jednej z koniecpolskich parafii, któremu Prokuratura postawiła dwa zarzuty związane z obcowaniem płciowym z osobą poniżej 15. roku życia i skierowała do Sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Decyzja Sądu jest prawomocna.

Przypominam, iż obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub kto dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

PAWEŁ GĄSIORSKI30 odpowiedzi na “Ksiądz z Koniecpola z pedofilskimi zarzutami nie pójdzie do więzienia”

 1. Kalla pisze:

  Ale co się dziwić? Przesłanką do t.a. jest groźba wysokiej kary, a czarnemu przecież taka nie grozi. Wszak ma immunitet koloratkowy. Taki kraj…

  29
  151
 2. VIKING pisze:

  Doczelkalismy sie w Polsce drugiego Iranu w wydaniu katolickim. 1000 -lat KRK zeruje na Polskim Narodzie, traktuje go jak kmiotow panszczyznianych, pozniej sie dziwia skad tyle nienawisci do tej instytyucji

  21
  96
  • Ela pisze:

   Śmieszne komentarze co powiecie jeśli ten ksiądz ma nagranie w którym dziewczyna przyznaje że nie doszlo do żadnego kontaktu o naturze seksualnej i była próba wyłudzenia pieniedzy? I użytkownik viking i kalla odpowiedzą za swoje wpisy..

   28
   5
 3. Milena pisze:

  Teraz po filmie Sekielakich jest nagonka na ksiezy pewnie rodzinka mysli ze kase wyludzi wymyslajac historyjke przeciw ksiedzu. Teraz kasa sie liczy i ludzie rzucaja oszczerstwa aby kase wyludzic.

  38
  5
 4. Malwina pisze:

  W sumie niezly sposob na szybka kase. Oskarzyc ksiedza i liczyc na odszkodowanie. Musze sobie tez tama hiatoryjke wymyslec?

  46
  4
  • Katolik pisze:

   Seks z dzieckiem każdorazowo traktuje się jak zgwałcenie. Dzieciaki wpadają na różne głupie pomysły. Dorosły normalny mężczyzna nie wspóżyje z czternastolatkami nawet jak mu gołą cipą będzie przed oczami wywijała. Dlatego pedofilia jest takim poważnym przestępstwem, bo świadczy o braku zahamowań u takiego degenerata.

   1
   34
   • Nemesis pisze:

    Kącik obrony pedofila powstał na tym forum. Jak ci degeneraci z Ruszowa, co innego pedofila bronią i nękają dziewczynki paroletnie i ich rodziny. Powinniście odpowiadać za współudział.

    1
    26
    • marlena pisze:

     Pod Częstochową już uniewinnili księdza, którego dziewczyna oskarżyła o sex, molestowanie bo chciała wyłudzić kasę i go uniewinnili.
     https://www.radiojura.pl/sad-uniewinnil-bylego-proboszcza-z-parafii-w-bialej-od-zarzutu-molestowania-13-latki.html
     Nemesis i Katolik mam nadzieje, że kiedyś was spotka coś takiego jak fałszywe oskarżenie. Wtedy będziecie piszczeć i zobaczycie jak to jest być nie słusznie oskarżonym. Nie wiadomo co wam jutro przyniesie… Dziewczyna która zniszczyła niewinnie księdza i go pomówiła uwierz mi, że nie będzie miała szczęśliwego życia. Będzie przeklęta ona i jej cała rodzina. Interesuje się tym tematem i radze poczytać sobie:
     Drugie oblicze pedofilii w Kościele. Księża bywają ofiarami niesłusznych oskarżeń
     https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/drugie-oblicze-pedofilii-w-kosciele-ksieza-bywaja-ofiarami-nieslusznych-oskarzen/66xflw4
     oraz:
     Na amerykańskim rynku ukazała się książka autorstwa David F. Pierre’a, w znakomity sposób dokumentująca skandaliczne przypadki niesłusznego pomówienia ogromnej liczby duchownych o rzekome molestowanie nieletnich.

     Jak dowiadujemy się od autora “Catholic Priests falsely accused: The Facts, The Fraud, The Stories”, wielu duchownych w Stanach Zjednoczonych – na fali medialnego szumu o rzekomym powszechnym wykorzystywaniu dzieci przez nich – zostało niesłusznie pomówionych o ten straszny występek. Media i sądy okazały się niezwykle stronnicze, przyczyniając się do tragedii osobistej księży, którzy stali się ofiarami osób, chcących wyłudzić odszkodowania.

     Autorem publikacji o fałszywych oskarżeniach kapłanów katolickich jest dr David F. Pierre, który podkreślił, że każdy przypadek wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych jest rzeczywiście skandalem i wymaga napiętnowania. Jednak skandalem jest również to, w jaki sposób media i sądy potraktowały duchownych fałszywie oczernionych przez osoby chcące wyłudzić wysokie odszkodowania.

     Dr Pierre zauważa, że konieczna jest żarliwość w obronie honoru uczciwych i dobrych księży, których życie zostało zrujnowane przez nie mających żadnych skrupułów oszustów.

     Uczony w swojej książce dokumentuje systemowe lekceważenie reputacji księży, wrogie nastawienie sądów i skrajną stronniczość mediów wobec Kościoła katolickiego.

     Pierre zauważa, że niezliczona ilość księży została fałszywie oskarżona o popełnienie strasznej zbrodni. Stworzono wokół nich klimat terroryzmu psychologicznego. Wielu duchownych żyje ze świadomością, że wystarczy jedno fałszywe pomówienie, by zrujnować im życie. Mogą oni zostać odsunięci od swoich obowiązków do czasu oczyszczenia z zarzutów. Jak pokazała rzeczywistość, na akt ten trzeba niekiedy bardzo długo czekać. Pierre podaje przykład kapłana, który czekał aż pięć lat na wycofanie wobec niego niesłusznych zarzutów, chociaż sami oskarżyciele przyznali, że nie byli molestowani.

     Autor opracowania stwierdził w swojej książce, że jedna trzecia oskarżonych księży katolickich w jednej z głównych archidiecezji amerykańskich, została pomówiona o molestowanie niesłusznie. Szacuje się, że z tego tytułu wyłudzono od Kościoła od 17 do 50 proc.

     31
     1
 5. Karina pisze:

  Mamy 21 wiek i księża także dopuszczają się zbrodni i uważam że Klaudia nie jest winna tylko Ksiądz !!!!

  4
  43
 6. Edyta pisze:

  Słyszałam że dziewczyna chorobliwie zakochała się w księdzu, biegała cały czas z koleżankami za nim w szkole, była zazdrosna że inne dziewczyny z nim gadają. Chciała popisać się przed koleżankami dlatego wszystko to zmyśliła. Gdy kazał jej się odwalić z zemsty wymyśliła to wszystko aby go ukarac że odrzucił jej zaloty. A potem wiadomo jak nic z tego nie będzie to może uda się kasę wyludzic. Na szczęście są sądy od tego niech rozsadza, ale ja wiem że na 100 procent ksiądz jest niewinny a dziewczyna poniesie konsekwencje za pomówienie z zemsty za nieodwzajemniona chora milosc. Ostatnio w naszej okolicy ksiądz został uniewinniony też małolata go pomówiła bo chciała wyłudzić kasę z rodzicami.
  https://wroclaw.tvp.pl/45515716/ksiadz-nieslusznie-skazany-za-molestowanie-13letniej-dziewczynki

  44
  3
 7. Agnieszka pisze:

  Karina niektórzy mówią jak ma na imię ta dziewczyna o którą chodzi i na pewno nie ma na imię Klaudia. Zresztą jest coś takiego jak RODO. Z rodzinki jesteś że chcesz tak zmylić wszystkich?

  34
  1
 8. Henryka pisze:

  Nigdy nie uwierzę w winę tego ksiedza. To jeden z najlepszych księży który był w naszej parafii. Miły, serdeczny, prawdziwy Boży kapłan. Czuło się dobro od niego gdy się z nim rozmawiało. Zawsze usmiechniety, serdeczny czy to rozmawiał z kimś majętnym czy ze zwykłym człowiekiem do każdego miał szacunek i dobro. Pamietam w kościele że był uwielbiany przez młodzież a pannice oglądały się za nim bo był urodziwy. Odprawiał moja mszę imieninową. Po mszy podszedł do mnie złożył mi życzenia nigdy tego nie zapomnę. Na kolędzie oddał mi pieniądze które chciałam dać z chorowanym mezem na kosciol z naszej skromnej renty. Wielka nie była to ofiara, ale ksiądz wzioł i oddał mi te pieniądze. Powiedział ze lepiej wam te pieniądze sie przysłużą bo macie ciezko!! To wspaniały kochany ksiądz i nigdy nie przestanę wierzyć w to że jest niewinny i będę go bronić zawsze w naszej parafii. Codziennie się o niego modlę i nie pozwolę żeby ktoś od nas z miasta splamił takiego księdza którego kocham jak własnego syna!!

  44
  4
 9. Staśka sklep okolice Koniecpola pisze:

  Jako sprzedawczyni w mordowni gdzie piją słyszałam o tym księdzu same superlatywy widocznie komuś jest niewygodny i chcą go zniszczyc..!

  32
  4
  • Wierzący pisze:

   A może ukrywa swoją prawdziwą twarz szlachetnymi słowami i deklaracjami, a pod płaszczykiem pozorów jest pedofilem bez skrupułów?

   41
 10. anka pisze:

  Bronie tego księdza! Przyjeżdżał w każdą pierwszą sobotę do mojego dziadka ze spowiedzią i komunią. Nigdy nie chciał brać pieniędzy. Inni księża wyspowiadali i szybko wychodzili a on zawsze został, porozmawiał z dziadkiem podtrzymał go na duchu prawdziwy Boży ksiądz. Dziadek dosłownie płakał jak odszedł na inną parafie. Dziś nie ma takich wspaniałych księży. Dziś takich się niszczy, aby zostali bylejacy…!

  28
  2
 11. Roksana pisze:

  Byłam z nim na pielgrzymce do Częstochowy na spotkanie do parafii św Józefa w Częstochowie u brata Daniela charyzmatyka. Cichy, spokojny święty kapłan. Dziwię się że od nas w mieście ktoś chce go zniszczyć. Zawsze miły, spokojny Boży ksiądz. Moja szwagierka uczyła w tej szkole gdzie On uczył. Uczennice latały za księdzem jak głupie! Miły przystojny Święty Ksiądź. Jak można tak wspaniałego księdza tak zniszczyć!! Ludzie od nas z miasta widać Boga się nie boją i z ludźmi się nie liczą…

  43
  1
  • Ania oś. robotnicze pisze:

   Z księdzem przyjaźnimy się od lat nawet później jak odszedł z naszej parafii. To wspaniały cichy, pokorny święty Ksiądź!
   Mówił nam o jednej uczennicy która chorobliwie się w nim zakochała i niedawana mu spokoju. Pozniej gdy odszedł z naszej parafii zaczęła go szantażować bo nie chciał odpisywać na jej szczeniackie zaczepki. Ksiądz nam puścił nagranie gdzie dziewczyna przyznaje się że nic ja nie łączy z księdzem a oskarżyła go ponieważ odrzucił jej zaloty. Odszedł z Koniecpola, przeszedł prawdziwą drogę krzyżową był w małych parafiach ledwo wiązał koniec z koñcem. Teraz prokuraturze przedstawił jego adwokat nagranie gdzie przyznaje dziewczyna że nic nie doszlo między nią a księdzem a chorobliwie się w zakochala. To wspaniały ksiądz wcześniej gdy odszedł z parafii po sms-ach od tej dziewczyny nie chciał jej robić kłopotów nawet gdy pisała: jeśli odrzucisz mnie – wymyślę coś i ci zaszkodzę. Media piszą różnie. Ksiądz nasz znajomy wysłał prokuraturze nagrania gdzie dziewczyna przyznaje że nic się nie wydarzyło między nią a księdzem, a media przekłamują i piszą w artykułach że ksiądz ma nagrania że dziewczyna sama chciała sexu
   ..w wyniku takich przekładanych artykułów ksiądz wniósł zawiadomienie do prokuratury względem dziennikarzy którzy kłamliwie przekłamują rzeczywistość.
   Jak można tak niszczyć, oczerniać człowieka tym bardziej że jest to nasz znajomy i słyszeliśmy te nagrania które nam puścił i po tych nagraniach powinien natychmiast zostać oczyszczony z zarzutów i rządać olbrzymiego zadośćuczynienia za zniszczone życie i zdrowie. Kiedy się ta nagonka skończy i niewinne cierpienie tyłu niesłusznie oskarżonych ksiezy!! Boli mnie najbardziej to że spotkało to tak wspaniałego i świętego księdza z ktorym się przyjaźnimy i tyle nam pomógł w ciężkich chwilach naszego życia rodzinnego i wskazał nam drogę do Boga! Boli najbardziej to że osoba z naszego miasta mogła bo tak pomówić i zniszczyć!!!

   47
   1
   • Katarzynaaa pisze:

    Nemesis degeneratem jesteś ty. Tutaj mamy sprawę gdzie dziewczyna zakochała się w przystojnym księdzu. Nie mógł inaczej postąpić, dał jej jasny sygnał, żeby odstąpiła od niego to ta z zawiści wymyśliła to wszystko, aby zemścić się za szczeniacką nie odwzajemniona miłość. Jest multum takich spraw w sadach. Jeszcze trochę i strach będzie uczyć w szkołach. Obecnie w powołanie kapłańskie wpisane jest brzemię posadzenia o tego typu sytuacje. Co powiecie: młoda dziewczyna uczona przez księdza przystojnego, dobrego, który odstaje od zwykłych mężczyzn sposobem życia dobrym zachowaniem, sposobem życia – łatwo się zakochać ale pojawiają się schody gdy ksiądz daje jasny znak ze nie może odpowiedzieć na tą miłość. Pojawia się złość, zawód miłosny, chęć zemsty za swoją wielką miłość którą nauczyciel, ksiądz odrzucił. Takich przypadków w samych USA było setki. Wiele spraw słusznie dotyczyło dzieci wykorzystanych przez duchownych, ale 80% oskarżeń okazało się fałszywych, które wniosły kobiety i dzieci, które zakochały się w kapłanie bez wzajemności. Pytanie — łatwo takiego księdza skazać zniszczyć bo kto uwierzy w jego niewinność, ale czy te osoby pamiętają i zdają sobie sprawę że kiedyś staną przed Bogiem i za to odpowiedzą….?
    Ten sąd będzie gorszy od świeckiego bo kara będzie na wieki wieków i nigdy się nie skończy…
    Puki mamy czas nawracajmy się i wyznajmy prawdę bo “prawda nas wyzwoli…”

    42
 12. Mirek pisze:

  Prędzej mi kaktus wyrośnie na ręce niż uwierzę w winę tego ksiedza!

  46
 13. Iza pisze:

  Młody wspaniały ksiądz, uwielbiany przez ludzi i te niesłuszne zarzuty to wszystko mi jakoś nie pasuje.. Podpisuję się pod tym że nie wierzę w jakąkolwiek winę tego ksiedza! Był u nas po kolędzie po tej wizycie zaczęłam wierzyć że są jeszcze księża z powołania. Zaczęłam chodzić częściej do kosciola. Nie dajmy się zwariować ja nigdy nie uwierze w te pseudo zarzuty pod adresem tego księdza. Biło aż od niego dobro i serdeczność więc nigdy w jakąkolwiek winę tego księdza nie uwierzę. Tym bardziej że ja i moja rodzina utrzymywała z nim kontakt nawet jak odszedł od nas. Zawsze pamiętał o naszych imieninach i zawsze pomógł gdy człowiek potrzebował pomocy…

  45
  1
 14. Kaczyńska pisze:

  Widać wnuczka podała się do dziadków. Oni sądzą się z wszystkimi sąsiadami dokoła i nawet księdzu nie odpuszczą. Szkoda słów na tą rodzinę…

  43
 15. Kasia Koniecpol pisze:

  Ksiądz jest naszym znajomym odwiedzał nas po opuszczeniu naszej parafii. Odtworzył nam nagrania w których dziewczyna przyznaje że nie doszlo do jakichkolwiek stosunków między nią a ksiedzem. Wysłuchaliśmy tych nagrań Ja z Mężem i dzieje się coś niesamowitego. Obrońcy księdza te nagrania dostarczyli prokuraturze. Na razie trwa postępowanie przygotowawcze, powtarzam postępowanie przygotowawcze! które powinno być utajnione aż do skierowania aktu oskarżenia do sądu. Szok co się dzieje w mediach piszą kłamliwie że ksiądz ma nagrania że dziewczyna chciala… !!!
  Wcale nie są takie te nagrania. Widzę po tej sprawie że media mają jakieś przecieki w prokuraturze w Myszkowie i to takie w których wychodzą informacje, ale fałszywe przeklamujące rzeczywistość i oczerniajace naszego znajomego wspaniałego ksiedza!. Namawiamy księdza żeby zgłosił do sądu wszystkie redakcje go szkalujące i piszące nieprawdę i naszczescie nas posłuchał!
  Wszystkie portale dziennikarskie które piszą nieprawdę zgłosił do prokuratury i wystąpi z pozwem cywilnym o zniesławienie itd.
  Nie wierzę już w media i widzę jak dziennikarze walczą z kościołem i przekłamują rzeczywistość aby były wyświetlenia a prawda? A co tam ważne wyświetlenia i pieniądze. Tylko jest jeden problem nasza rodzina i ten ksiądz nie odpuścimy i będziemy dowodzić prawdy i tego że ksiądz został niesłusznie zniszczony przez nieszczęśliwie zakochana gówniare bo inaczej nie da się tego napisac!

  27
 16. anka pisze:

  Ksiądz niesłusznie skazany za seksualne wykorzystanie ministranta. Uniewinniony po 8 latach
  20.02.2019, 11:20 Polska
  Ksiądz niesłusznie skazany za seksualne wykorzystanie ministranta. Uniewinniony po 8 latach
  – Walczyłem przez 10 lat. To było bolesne doświadczenie. Moją pierwszą reakcją było przebaczenie ministrantowi, który niesłusznie mnie oskarżył – powiedział ksiądz Adam Kuszaj po ogłoszeniu uniewinniającego go wyroku. W 2009 r. jeden z ministrantów zarzucił kapłanowi, że wykorzystał go seksualnie. Sąd uznał wówczas winę księdza i skazał go na pół roku więzienia, w zawieszeniu na dwa lata.
  Ksiądz Kuszaj pełnił posługę w parafii w czeskim Javorniku. Gdy sąd przyznał rację ministrantowi, duchowny został zawieszony i nie mógł wykonywać pracy kapłańskiej; podjął pracę jako robotnik.

  – Nadal pracuję. Ludzie nie wiedzą, co się ze mną przez ten czas działo. Pewnie dowiedzą się z telewizji, że sąd mnie uniewinnił, ale nie wiem, czy mnie ponownie zaakceptują – powiedział cytowany przez novinky.cz kapłan po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego.
  Nowi świadkowie
  W 2016 roku pojawili się nowi świadkowie w sprawie, m.in. znajomi byłego ministranta. Osoby te zeznały, że już po wyroku skazującym księdza, słyszały, że całe oskarżenie jest nieprawdziwe i zostało przez domniemanego pokrzywdzonego wymyślone z zemsty na księdzu, który przestał dawać jego rodzinie pieniądze.
  Jak informuje portal, mieszkańcy czeskiego Javornika uważają, że chłopak miał zażądać pieniędzy, a gdy ksiądz odmówił, bo pomagał innej rodzinie, były ministrant wymyślił historię.
  Sprawę wznowiono
  Sprawa sądowa została wznowiona. Biegli po przeprowadzeniu badań psychiatrycznych ustalili, że zeznania byłego ministranta są niewiarygodne. Według obrońcy zawieszonego w posłudze księdza, dowodów na jego niewinność było więcej.
  Wyrok uniewinniający ogłoszono 13 lutego.
  Przełożony Salwatorianów w Republice Czeskiej, ks. Leszek Rackowiak zapowiedział, że z chwilą uprawomocnienia się wyroku zgromadzenie zwróci się do Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego o zdjęcie z duchownego kary suspensy.
  “Osoba poszkodowana jest niewiarygodna”
  – Nie ma bezpośredniego dowodu winy oskarżonego – powiedział Milos Kubicek, sędzia sądu okręgowego w Javorniku. – Świadectwo osoby poszkodowanej w świetle raportu z przeglądu eksperta nie może być jednoznaczne, ponieważ według opinii biegłego jest niewiarygodne – podkreślił Kubicek.
  – Nie wymyśliłem tej historii, jestem świadkiem tego, co się stało – utrzymuje były ministrant cytowany przez lidovky.cz.
  Przedstawiciel ks. Kuszaja zaznaczył, że zostaną rozważone kroki dotyczące ewentualnej rekompensaty. – Prokurator powinien sprawdzić, czy były ministrant nie popełnił przestępstwa – dodał.
  “Sprawę traktuję jako czyściec”
  Sam ksiądz przyznał po ogłoszeniu wyroku, że kilkuletnią walkę o dobre imię “traktuje jako czyściec, dający opatrzność Bożą, aby stać się lepszym człowiekiem i lepszym kapłanem”.
  – Chciałem wrócić do kapłaństwa, służyć Bogu i ludziom. Chcę tu służyć, w Czechach, to piękny kraj – podsumował ks. Adam Kuszaj.
  Ten ksiądz przeszedł drogę krzyżową, a teraz musi nią iść nasz wspaniały były wikary , który został pomówiony, aby wyłudzili pieniądze. Są to krwawe pieniądze które przetrącą na zawsze rodzinę za zniszczenie niewinnego kapłana….!

  29
 17. Iza pisze:

  Do: Katolik, Nemesis – ja znam całą sprawę. Dziewczyna chorobliwie zakochała się w księdzu. Tak chorobliwie…! upominał ją aby się od niego odczepiła. Odszedł na inną parafię i go prześladowała. Prawdziwym wstrząsem dla nas Koniecpolan będzie jak opublikuje nagrania i sms-y od niej jak go szantażuje. Wiem, że ma na tyle sumienia, że tego nie zrobi tak przynajmniej myślę.. Plujący na tego wspaniałego księdza jeszcze będą go przepraszać bo wszystkie oczerniające go komentarze zostaną zgłoszone do prokuratury. Dziewczyna za składanie fałszywych zeznań i próbę wyłudzenia pieniędzy pójdzie siedzieć…!!!!

  28
 18. trela pisze:

  Sebastian Karczewski: Mamy problem nie z plagą pedofilii w Kościele, ale z plagą fałszywych oskarżeń o pedofilię!
  http://siodma9.pl/wiadomosci/item/2635-sebastian-karczewski-mamy-problem-nie-z-plaga-pedofilii-w-kosciele-ale-z-plaga-falszywych-oskarzen-o-pedofilie
  Jeśli pomówiła księdza, kłamała to niech zgnije w więzieniu proste!

  23
 19. Pobożna pisze:

  Mt 10. 17-22 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
  Kard. Pell niesłusznie oskarżony o pedofilię uniewinniony!
  – Stale utrzymywałem swoją niewinność – oświadczył kardynał George Pell po tym, gdy Sąd Najwyższy Australii przyjął jego odwołanie od wyroku 6 lat więzienia za czyny pedofilii. – Cierpiałem z powodu niesprawiedliwości – podkreślił duchowny, który ponad rok spędził w więzieniu.
  Sąd podkreślił uchylając wyrok i uniewinniając 78-letniego dostojnika, że w trakcie procesu nie wzięto w ogóle pod uwagę możliwości, że przestępstwo nie zostało popełnione.
  Wyrok sądów dwóch instancji dotyczył zarzutów o czyny pedofilskie, do jakich miało dojść w 1996 roku, gdy Pell był metropolitą Melbourne.
  Skazano go na 6 lat więzienia za molestowanie dwóch 13-letnich chórzystów w zakrystii w katedrze. Akt oskarżenia sporządzony został na podstawie zeznań jednego z mężczyzn. Drugi z nich zmarł w 2014 roku z przedawkowania narkotyków.
  Po tym, gdy we wtorek Sąd Najwyższy uchylił wyrok więzienia dla kardynała, australijskie media rozpowszechniły jego oświadczenie.
  Podkreślił w nim, że wielka niesprawiedliwość “została naprawiona wraz z jednomyślną decyzją sądu”.
  “Mój proces nie był referendum w sprawie Kościoła katolickiego”
  – Nie żywię złych uczuć wobec mojego oskarżyciela. Nie chcę, aby mojego uniewinnienia dodawać do cierpienia i goryczy, jakie wielu odczuwa. Jest ich wystarczająco dużo – napisał były doradca papieża Franciszka i były watykański minister finansów, który trafił do więzienia ponad rok temu.
  Następnie oświadczył: “Mój proces nie był referendum w sprawie Kościoła katolickiego, ani w kwestii tego, jak władze kościelne w Australii podeszły do przestępstwa pedofilii”.
  – Chodziło o to, czy ja popełniłem te okropne przestępstwa, czy nie. A ja ich nie popełniłem – dodał.
  Kardynał George Pell podziękował za modlitwy i “tysiące listów z wyrazami wsparcia”.

  1 Kor 6. 1-11 Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych, zamiast u świętych? Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne! Wy zaś, gdy macie sprawy doczesne do rozstrzygnięcia, sędziami waszymi czynicie ludzi za nic uważanych w Kościele! Mówię to, aby was zawstydzić. Bo czyż nie znajdzie się wśród was ktoś na tyle mądry, by mógł rozstrzygać spory między swymi braćmi? A tymczasem brat oskarża brata, i to przed niewierzącymi. Już samo to jest godne potępienia, że w ogóle zdarzają się wśród was sądowe sprawy. Czemuż nie znosicie raczej niesprawiedliwości? Czemuż nie ponosicie raczej szkody? Tymczasem wy dopuszczacie się niesprawiedliwości i szkody wyrządzacie, i to właśnie braciom. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! oszczercy nie odziedziczą królestwa Bożego!

  20
 20. Marta pisze:

  Częstochowa. Nauczyciel uniewinniony od oskarżenia o pedofilię
  https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,89625,19543369,czestochowa-nauczyciel-uniewinniony-od-oskarzenia-o-pedofilie.html
  Widac w naszym rejonie to standard oskarzac o pedofilie niewinnych ludzi w tym przypadku nauczyciela.

  25
 21. lucyna pisze:

  Diano Tanasiewicz pamiętaj jest jeszcze ktoś taki jak Bóg który nie pozwoli aby zniszczyć niewinnego ksiedza…

  60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *