zachmurzenie duże
12°
10°
poniedziałek
Reklama
fot. ŚlUW
Będzie wsparcie z województwa dla rodzin poszkodowanych przez nawałnicę
16 lipca 2021 r. | 10:25
0

Wczoraj w Koniecpolu odbyło się posiedzenie Sztabu Kryzysowego z udziałem wicewojewody śląskiego Roberta Magdziarza, burmistrza Ryszarda Suligi oraz przedstawicieli służb. Podczas spotkania Wicewojewoda przedstawił zasady udzielania wsparcia ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Z przekazanych informacji PSP wynika, że wczoraj do godz. 12.00 wpłynęło 250 zgłoszeń dotyczących skutków nawałnic. W działaniach ratowniczych bierze udział 38 jednostek. Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie odniósł ran. Od początku działań do zabezpieczania budynków wykorzystano 50 plandek dostarczonych przez starostę częstochowskiego, burmistrza Koniecpola i prywatnych darczyńców. Również z zasobów Wydziału Zarządzania Kryzysowego Województwa Śląskiego dostarczonych zostało kolejnych 50 plandek. /ŚlUW/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *