zachmurzenie duże
czwartek
Reklama
Mała książka – wielki człowiek w Koniecpolu
12 stycznia 2023 r. | 11:40
0

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koniecpolu już po raz czwarty bierze udział w kampanii "Mała książka – wielki człowiek". W tegorocznej edycji na Małych Czytelników czeka wiele nowości.

Jak działa projekt?
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z koniecpolskich bibliotek, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy. Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”, w której biblioteki naszego miasta biorą udział to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. /UMiG w Koniecpolu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *