zachmurzenie duże
20°
19°
sobota
Reklama
fot. facebook.com/izabeladomogala
Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli w Koniecpolu
10 lutego 2021 r. | 12:58
0

Gmina Koniecpol pozyskała pomoc rzeczową od Województwa Śląskiego w postaci czterech oczyszczaczy powietrza, które zostały przekazane do Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 2 w Koniecpolu.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn.: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech - II edycja” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.

Celem kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” - II edycja, jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia. /UMiG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *