umiarkowane opady deszczu
16°
15°
niedziela
Reklama
fot. UMiG
Ogromne straty w Nadleśnictwie Koniecpol
19 lipca 2021 r. | 12:09
0

W ciągu kilkunastu minut huraganowy wiatr uszkodził ponad 300 ha lasu w Nadleśnictwie Koniecpol, z czego ponad połowa ha zostało doszczętnie zniszczonych.

Późnym popołudniem 14 lipca nad Nadleśnictwem Koniecpol przeszedł gwałtowny front atmosferyczny, któremu towarzyszyły bardzo silne porywy wiatru. Wyrządził on szkody na niespotykaną dotychczas skalę.

Leśnicy oszacowali masę drewna do uprzątnięcia na około 52 tys. m3, co w normalnych warunkach stanowi 65% wielkości rocznego pozyskania drewna dla jednostki.

Nadleśniczy wprowadził zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Mełchów obejmujący odziały 340 – 344 oraz 345 – 358. Działanie to jest podyktowane przede wszystkim bezpieczeństwem osób przebywających na terenie poklęskowym. Obecnie występuje tam duża ilość złomów i wywrotów zagrażających zdrowiu i życiu osób a osłabiony drzewostan ocalały po huraganie stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi.

Leśnicy apelują, żeby do momentu zniesienia zakazu wstępu do lasu, zrezygnować z wycieczek. Szczegółowe informacje i ich aktualizacja jest dostępna na stronie internetowej Nadleśnictwa Koniecpol. /UMiG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *