zachmurzenie duże
11°
10°
czwartek
Reklama
policja.pl zdjęcie poglądowe
Policjanci zatrzymali 63-latka z Koniecpola
16 marca 2023 r. | 13:17
0

Policjanci z Koniecpola zatrzymali 63–letniego mieszkańca gminy Koniecpol, podejrzanego o kierowanie gróźb wobec żony i zniszczenie mienia. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec agresora najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Całkowicie lekceważącym stosunkiem wobec prawa wykazał się 63-letni mieszkaniec gminy Koniecpol, który pomimo policyjnego dozoru i prokuratorskiego nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu (za dokonanie licznych przestępstw przeciwko rodzinie), dalej przebywał pod wspólnym dachem z żoną i nie stosował się do zakazów i nakazów. Podczas ostatniej awantury domowej wymachiwał nad nią dwoma mieczami i groził jej śmiercią. Później 63-latek wpadł w furię, wykrzykiwał wulgaryzmy pod adresem małżonki. Na końcu swoją agresję wyładował na drzwiach, które zniszczył. Straty wyceniono na kwotę 1000 złotych. Przerażona kobieta o wszystkim powiadomiła Policję. Mundurowi od razu odizolowali go i umieścili w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych przez stróżów prawa dowodów, sąd zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Za dokonanie przestępstw może spędzić za kratami nawet 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *