zachmurzenie umiarkowane
16°
16°
piątek
Reklama
Rada z Koniecpola najlepiej wykształcona w powiecie częstochowskim!
15 stycznia 2020 r. | 09:32
4

Samorządowy Serwis PAP podał zestawienie wykształcenia radnych w samorządach w całej Polsce. Jak zapewne zauważyliście, do rad gmin dostają się bardzo często osoby, które nie mają wykształcenia, doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, a radnymi zostają tylko dla sowitych diet. Podobnie jest w Radzie Miejskiej w Koniecpolu, w której mimo przeważającej większości wykształconych radnych, podejmuje się takie...a nie inne decyzje.

Najlepiej wykształconych radnych w powiecie częstochowskim, obok Koniecpola ma gmina Mykanów. Najsłabiej z wykształceniem jest w gminie Lelów.

poziom wykształcenia radnych w gminach powiatu częstochowskiego:
1. Koniecpol (166. w Polsce) - 11. z wyższym wykształceniem
2. Mykanów (167. w Polsce) - 11. z wyższym wykształceniem
3. Konopiska (445. w Polsce) - 9. z wyższym wykształceniem
4. Olsztyn (611. w Polsce) - 8. z wyższym wykształceniem
5. Poczesna (612. w Polsce) - 8. z wyższym wykształceniem
6. Kamienica Polska (871. w Polsce) - 7. z wyższym wykształceniem
7. Przyrów (872. w Polsce) - 7. z wyższym wykształceniem
8. Kłomnice (1160. w Polsce) - 6. z wyższym wykształceniem
9. Rędziny (1161. w Polsce) - 6. z wyższym wykształceniem
10. Kłomnice (1142. w Polsce) - 6. z wyższym wykształceniem
11. Blachownia (1492. w Polsce) - 5. z wyższym wykształceniem
12. Dąbrowa Zielona (1493. w Polsce) - 5. z wyższym wykształceniem
13. Mstów (1495. w Polsce) - 5. z wyższym wykształceniem
14. Kruszyna (1839. w Polsce) - 4. z wyższym wykształceniem
15. Starcza (1840. w Polsce) - 4. z wyższym wykształceniem
16. Lelów (2346. w Polsce) - 2. z wyższym wykształceniem

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Rada z Koniecpola najlepiej wykształcona w powiecie częstochowskim!”

 1. Misia Konopnicka pisze:

  Wyksztalcone ale niedouczone…..marionetki w rekach burmistrza
  .koniec kropka

  56
  1
 2. robotnik pisze:

  Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak…..reszte sobie Panstwo sami dopowiedzcie. Ilu nauczycieli zasiada w Radzie Miasta? Ludzie, którzy wychowuja nasze dzieci. Ludzie, Ktorzy powinni swiecić przykładem…pokazać jak życ uczciwie i mądrze…a pokazuja jak byc niekompetentnym i nieudolnym…Mnie w szkole uczono, abyc umieć przyznać sie do porazki, bo wtedy wspolnie bedzie można dązyc do lepszego…A tu co? Porażka za porazka, ale dalej brniemy w nieudolnośc, bo tak kaze pan. Rada Miasta to dla mnie teatrzyk komediowy, gdzie radni aktorzy grają wg scenariusza panów burmistrzów. Tylko że sztuka kiepska to raczej dramat naszego miasta. Ludzie wykształceni buahahah zapatrzeni w czubek własnego nosa….Ja jestem zwykłym prostym człowiekiem bez wyksztacenia, ale priorytetem dla mnie jest dobro naszego miasta i mieszkanców a nie wlasna kieszen (jak u wiekszosci z gminy) i szlag mnie trafia jak czytam co dobrego oni zrobili dla miasta? niewystarcza nie drogi. My chcemy rynku pracy i ofert pracy dla nas. Ciekawe czy panowie wiedza jaki jest koszt biletu miesiecznego do Czestochowy. Nie mowiac o tym ze cały dzien nas nie ma w domach. AAA ja głupi skad moga wiedziec, przeciez za ich wozenie d….placimy my…I jak to spiewa Perfect Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejsc ale w tym przypadku niestety pokonanym przez wlasną chciwość i glupote. Dobranoc Panstwu.

  61
 3. Anna pisze:

  popieram Pana w całej rozciągliwości , w Radzie są teoretycy a teoria kłóci się z praktyką dlatego tyle uchwał jest kwestionowanych przez Województwo .Pierwszą głupotą jest aby w przychodni chcieć zrobić żłobek , jest wiele innych potrzeb dla społeczeństwa niż żłobek chociażby dla osób starszych samotnych .Pan Burmistrz podporządkowuje sobie radnych według własnych potrzeb .

  35
 4. taki pisze:

  sie dziwic pewnie sami nauczyciele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *