zachmurzenie duże
11°
10°
czwartek
Reklama
fot. Andrzej Duda facebook
Miażdżące zwycięstwo Andrzeja Dudy w gminie Koniecpol
29 czerwca 2020 r. | 09:45
2

Wczoraj odbyło się głosowanie w wyborach na Prezydenta RP. Komisje Wyborcze w gminie Koniecpol bardzo szybko podliczyły wszystkie głosy. Oddanych zostało 4683 ważnych kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 59,53 proc. i była najniższa w powiecie.

W całej gminie, Andrzej Duda był uzyskał znacznie lepsze poparcie od Rafała Trzaskowskiego. Na Dudę głosowało 60,20 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego 17,41 proc. Trzeci był Szymon Hołownia z poparciem 11,84 proc.

W powiecie najlepszy okazał się Andrzej Duda 50,13 proc., przed Rafałem Trzaskowskim - 23,99 proc. i Szymonem Hołownią 14,02 proc.

W powiecie Duda uzyskał najwyższe poparcie w gminie Lelów (65,93 proc.), najniższe w gminie Blachownia (38,94 proc.).

Z kolei Trzaskowski najwyższe miał w gminie Blachownia (33,57 proc.), a najniższe w gminie Lelów (13,54 proc.).

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. O fotel Prezydenta RP powalczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Wyniki gminne znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Miażdżące zwycięstwo Andrzeja Dudy w gminie Koniecpol”

 1. Pan jan pisze:

  Głupota nie boli szarpie po kieszeni

  42
 2. Anna pisze:

  Miażdżące bo nie uczciwe ciekawe ile było nieważnych kart zjedną pieczątką komisji obwodowej a gdzie pieczatka komisji okręgowej taką karte otrzymałam ufając ludziom z komisji których znam myślałam oddając glos że to właściwa karta,zorientowalam sie dopiero dzis kiedy zobaczylam w gugle prawidłowo oznaczoną karte z dwoma pięczęciami nawet sam podpis budzil wiele zastrzeżeń pani u ktorej skladalo sie swoj podpis zaslaniala.szablonem moje imie i nazwisko w srodku szabloniku bylo tylko miejsce by sie podpisac także nie wiedzialo sie co sie podpisuje rozumiem że jest rodo i powinne byc zaslonięte dane innych glosującech ale swoje powinno sie widzieć i to jest wlasnie ta miażdżaca wygrana Dudy przykre i żenujące do czego posuwa sie jego elektorat.Piszę to po to by ostrzec innych ktorzy będa glosowac w drugiej turze sprawdzac karty czy mają obydwie pieczątki i widziec gdzie się podpisuje.Nikt nie dał nikomu takiego prawa by decydowal za innych

  40
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *