zachmurzenie umiarkowane
14°
12°
niedziela
Reklama
Nielegalne automaty do gier hazardowych w Koniecpolu
01 grudnia 2020 r. | 12:25
0

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej w Częstochowie po raz kolejny zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych w Koniecpolu. 12 maszyn wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Za ich posiadanie grożą wysokie kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi do 3 lat więzienia.

Pod koniec października operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 19 automatów do gier hazardowych, znajdujących się w salonach gier na terenie Koniecpola i Świętej Anny. Miesiąc później, 27 listopada, niemundurowani policjanci ponownie weszli do tych samych lokali i przejęli 12 nowych, nielegalnych maszyn.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata. /KPP w Koniecpolu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *