zachmurzenie duże
26°
24°
wtorek
Reklama
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Nowy przystanek Koniecpol Centrum za ok. 1,5 mln zł
20 lipca 2021 r. | 11:05
0

Lepszy dostęp do kolei będą mieć mieszkańcy Koniecpola. Nowy przystanek Koniecpol Centrum zostanie zbudowany na linii Kielce – Fosowskie w ramach Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę przystanku. Szacunkowa wartość zadania to około 1,5 mln zł.

Przystanek Koniecpol Centrum będzie na linii Kielce – Fosowskie (nr 61), między przystankiem Koniecpol Magdasz a stacją Koniecpol. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, mieszkańcy zyskają dogodny dostęp do kolei. Nowy dwukrawędziowy peron zostanie wyposażony w wiaty i oświetlenie. Podróżowanie ułatwi oznakowanie i nagłośnienie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Przewidziano też ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Dla bezpieczeństwa planowany jest montaż monitoringu.

– Ogłoszenie przetargu na budowę przystanku Koniecpol Centrum to kolejny element przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Mieszkańcy kolejnej miejscowości zyskają dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Nowy przystanek znacznie ułatwi mieszkańcom podróżowanie koleją. Wszystko to dzięki Programowi Przystankowemu, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2025 roku prawie miliard zł na budowę i modernizację przystanków – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania: „Budowa nowego przystanku Koniecpol Centrum”, realizowanego w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2022 roku.

– Nowy przystanek Koniecpol Centrum to kolejne miejsce, które przybliży kolej mieszkańcom. W całej Polsce, dzięki realizacji Rządowego Programu budowy przystanków kolejowych, mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei. W zależności od potrzeb, przebudujemy perony, zmienimy ich lokalizację lub wybudujemy nowe przystanki. Pasażerowie będą wsiadać do pociągów bezpieczniej i wygodniej – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. /PKP/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *