zachmurzenie duże
11°
10°
czwartek
Reklama
Ogromne pieniądze na gminy Koniecpol!
31 marca 2021 r. | 10:01
5

Właśnie została ogłoszona informacja dotycząca Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w naszym regionie. W powiecie częstochowskim tylko dwie gminy otrzymają środki z trzeciej puli. Wśród nich jest gmina Koniecpol, która otrzyma łącznie 4 300 000 zł.

Koniecpol otrzyma 2 000 000 zł na budowę wodociągów z przyłączami w gminie Koniecpol, etap III - zakres rzeczowy obejmuje budowę 17 758,30 mb sieci wodociągowej; budowę przyłączy wodociągowych o łącznej długości 4 432,20 mb (215 szt.), oraz budowę ujęcia wody o wydajności Qhmax = 35m3/h i Qśrdmax = 300m3/d. Do tego aż  2 300 000 zł na przebudowę układu drogowego o długości 1681 mb stanowiącego jedną inwestycję i jedną całość od ulicy Fredry do ulicy Krasińskiego w Koniecpolu - zadanie obejmuje roboty budowlane polegające na przebudowie i budowie jezdni oraz obustronnych chodników, budowie ścieżek rowerowych i odwodnienia oraz prac drogowych na skrzyżowaniach, stanowiących uzupełnienie układu komunikacyjnego.

Oprócz gminy Koniecpol, pieniądze powędrują do gminy Mstów.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Ogromne pieniądze na gminy Koniecpol!”

 1. GKL pisze:

  Może teraz ruszy się z wodociągiem. GRATULACJE PANIE BURMISTRZU

  20
  11
 2. Gosc pisze:

  Teraz z wodociągiem muszą ruszyć ponieważ nie mają wyjścia inaczej to kara i zwrot łaski nie robią. Dobrze że takie dotacje są ponieważ z własnego budżetu to 1mb by nie ruszyli taki to gospodarz.

  14
 3. Artur pisze:

  Gmina zbiera własne fundusze z opłat i podatków. Chyba lepiej pozyskiwać środki z zewnątrz niż podnosić opłaty. Skoro załapaliśmy się w tej dwójce, która środki otrzymała to raczej sukces gospodarza. Pozdrawiam

  5
  9
 4. Koniecpol pisze:

  Dobra wiadomosc , mam nadzieje ze urzednicy kiedys zainteres. sie ludzmi ktorych nie jest stac podlaczyc sie do juz istniejacych wodociagow.
  A takich jest bardzo duzo.
  Moze na to tez znajda sie pieniadze bo studnie wysychaja a ludzi nie stac na podlaczenie.
  Przeprowadzenie wywiadu zebranie informacji o ilosci takich gospodarstw oraz powodu nie podlaczenia sie do wodociagow jest kluczowym dzialaniem.
  Niestety urzednikow jest coraz wiecej a nie ma sie tym problemem zajac

 5. Wieś pisze:

  Fajnie ze sie udalo to sie ceni.
  Ale zal mi ludzi ktorych nie bedzie srac na podlaczenie sie do sieci , przybedzie jeszcze wiecek gospodarstw ktore beda musialy obejsc sie smakiem.
  Tak jak w kazdej inwestycji w wodociagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *