bezchmurnie
23°
20°
piątek
Reklama
Ogromne zainteresowanie niskooprocentowanymi pożyczkami dla mikroprzedsiębiorców
19 maja 2020 r. | 11:47
0

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie i podległego mu Gminnego Centrum Pracy w Koniecpolu wpłynęło około 9 tys. wniosków od mikroprzedsiębiorców zainteresowanych niskooprocentowanymi pożyczkami na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w związku z wystąpieniem pandemii  (zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych).

Wsparcie w wysokości do 5 tys. zł wypłacane przez częstochowski urząd pracy otrzymało już ponad 2 tys. mikroprzedsiębiorców, także tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (tzw. samozatrudnienie), a łączna kwota wydatkowanych na ten cel środków wyniosła prawie 9,5 mln zł. i wciąż rośnie.

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie przypomina, że nadal prowadzi nabór wniosków o udzielenie wsparcia w ramach wspomnianych niskoprocentowych pożyczek. Wszystkie dokumenty (wniosek wraz z umową i formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19) zamieszczono na stronie urzędu pracy (czestochowa.praca.gov.pl) w zakładce: Dla pracodawców i przedsiębiorców/ Tarcza antykryzysowa COVID-19/ Pożyczka dla mikroprzedsiębiorcy.
Komplet wymaganych dokumentów można składać za pośrednictwem platformy praca.gov.pl, elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub drogą pocztową na adres:

  • Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie ul. Szymanowskiego 15, 42-217 Częstochowa.
  • Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu ul. Rzeczna 29, 42-230 Koniecpol.

Istnieje również możliwość wrzucenia wniosku do specjalnych urn zlokalizowanych w siedzibie urzędu pracy w Częstochowie oraz Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu.

Ogromne zainteresowanie mikropożyczkami spowodowało, że Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie stara się w jak najkrótszym czasie rozpatrywać wnioski i bez zbędnej zwłoki wypłacać środki dla wszystkich zainteresowanych wsparciem. Dlatego nie odsyła podpisywanych umów dotyczących mikropożyczek, co tylko wydłużyłoby proces przekazywania pomocy finansowej. O otrzymaniu mikropożyczki świadczy pojawienie się środków na koncie.

Przypominamy jednocześnie, że niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, zgodnie z zapisami ustawy, są umarzane pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od daty podpisania umowy i otrzymania wsparcia. Po tym czasie niezbędne jest też złożenie w urzędzie pracy stosownego wniosku o umorzenie. /PUP Częstochowa/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *