zachmurzenie umiarkowane
16°
16°
piątek
Reklama
Policjant z Koniecpola zasłużony dla zdrowia narodu
29 listopada 2021 r. | 12:47
0

Policjanci na co dzień chronią i pomagają. Ich troska o drugiego człowieka przejawia się nie tylko podczas służby, gdy strzegą bezpieczeństwa obywateli, ale również poza nią, gdy dla ratowania ludzkiego życia dzielą się cząstką siebie. Starszy sierżant Jan Bator z Koniecpola oddał już ponad 22 litry krwi i został wyróżniony za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Do oddawania krwi nie trzeba zachęcać policjantów z garnizonu częstochowskiego, którzy zawsze pomagają osobom w potrzebie. Wiadomo, że krew jest najcenniejszym darem, jakim możemy podzielić się z innymi i warto dzielić się tą cząstką siebie, bo to nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie.

Starszy sierżant Jan Bator po raz pierwszy stawił się w punkcie krwiodawstwa w styczniu 2009 roku. Łącznie przez 12 lat oddał już 22,6 litrów krwi. Teraz został uhonorowany ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *