zachmurzenie duże
-4°
-4°
środa
Reklama
fot. Dominika Panaszek / WUOZ w Katowicach
Pożar w kaplicy p.w. św. Anny w Aleksandrówce
05 października 2023 r. | 10:15
0

We wtorek, 3 października odbyły się się ćwiczenia PSP i OSP na obiekcie rejestrowym- kościół w zespole klasztornym SS Dominikanek w Aleksandrówce (nr rej. A/26/78). Ćwiczenia obejmowały sytuację, w której podczas prac remontowo budowlanych nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej w kaplicy p.w. św. Anny w północnej części kościoła.

Obserwatorami manewrów byli: przedstawiciele pracowników delegatury w Częstochowie wraz z kierownikiem p. Aleksandrą Janikowską-Perczak, przełożona klasztoru s. Stanisława Małgorzata Pełechata, zastępca komendanta miejskiego PSP w Częstochowie brygadier Kamil Dzwonnik dowódcy JRG-4 w Koniecpolu dowódca starszy kapitan Sebastian Zasępa i zastępca dowódcy starszy kapitan Przemysław Klita. Podobne ćwiczenia odbywają się corocznie na różnych obiektach zabytkowych. /WUOZ w Katowicach/

fot. Dominika Panaszek / WUOZ w Katowicach

fot. Dominika Panaszek / WUOZ w KatowicachDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *