zachmurzenie duże
20°
19°
sobota
Reklama
fot. UMiG Koniecpol
Przez koronawirusa wszystkie urzędy przejdą na pracę zdalną
19 stycznia 2022 r. | 12:09
0

Wydanie rozporządzenia wprowadzającego obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej w związku z bardzo szybkim wzrostem liczby nowych zakażeń COVID-19 zapowiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Rozporządzenie ma być wydane w najbliższych dniach - prawdopodobnie już w piątek.

„Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na prace zdalną w administracji publicznej. W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy” – zapowiedział Niedzielski. „Rozporządzenie w zasadzie dziś będzie gotowe, ale musi przejść kroki proceduralne związane chociażby z obiegiem w Radzie Ministrów” – dodał.

Zaapelował do wszystkich pracodawców w Polsce, do wszystkich osób odpowiedzialnych za organizację pracy o to, „by w miarę możliwości, na ile jest to w poszczególnych branżach możliwe, praca zdalna znowu stała się standardem”.

Wskazał, że jeśli nie zmniejszy się mobilność, nie zmniejszy się liczby okazji do transmisji wirusa, „to niestety musimy liczyć się nadal z tak bardzo dynamicznym wzrostem liczby zakażeń”.

„Ostatnie dane mówią o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia” – stwierdził Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował, że prognozy na najbliższe dni przewidują dalsze dynamiczne wzrosty liczby zachorowań. /Serwis Samorządowy PAP/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *