zachmurzenie duże
26°
24°
wtorek
Reklama
fot. UMiG
Rada dała zielone światło na zakup Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koniecpolu przez Burmistrza Koniecpola!
08 marca 2021 r. | 12:50
64

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koniecpolu podjęła uchwałę w sprawie zgodny na odpłatne nabycie nieruchomości zabudowanej na rzecz Gminy Koniecpol nr ewid. 1825/3, 1825/4 obręb Koniecpol. Chodzi o Zespół Pałacowo-Parkowy w Koniecpolu.

Podczas długiej dyskusji na sesji, Przewodnicząca Aneta Chrzuszcz i radny Zbigniew Domoradzki próbowali przekonać radnych do niegłosowania za zgodą dla Burmistrza, by ten mógł zakupić Pałac w Koniecpolu. To jednak nie przekonało radnych. 13 głosowało za, wspomnieni Chrzuszcz i Domoradzki wstrzymali się od głosu.

Zakup Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koniecpolu powinien nastąpić w najbliższych miesiącach.

PAWEŁ GĄSIORSKI64 odpowiedzi na “Rada dała zielone światło na zakup Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koniecpolu przez Burmistrza Koniecpola!”

 1. Koniecpolanka pisze:

  Uważam że pani przewodnicząca jak i pan Zbigniew mieli rację, to nie czas na takie inwestycje Koniecpol jest biednym miasteczkiem, a tu potrzeba nakładu wielu lat i wielu milionów, czas pandemii tym bardziej nie sprzyja, kto będzie na tym korzystał, nie ma młodzieży większość opuszcza Koniecpol, brak pracy! Może trzeba było pomyśleć jakie będą konsekwencje tak obciążającego budżet gminy posunięcia.

  166
  10
  • Paweł Nowak pisze:

   Tu chodzi o naszą historię, oni powinni się wstydzić za takiego głosowanie. WSTYD CHRZUSZCZ WSTYD DOMORADZKI

   46
   154
   • Mieszkanka gminy pisze:

    Historia? A dla kogo chcecie ją ratować? To miasto umiera… młodzi uciekają i mają rację bo w tym mieście nie ma przyszłości… będzie zrujnowany pałac na którego renowację pewnie kasy i tak nie będzie i nic więcej… pomyślcie o ludziach i o ich przyszłości

    158
    9
   • Koniecpolanka pisze:

    Powinno być referendum!!
    Podjęto za nas decyzję radni, zamiast zabezpieczać miejsca pracy dbać o gminę, gdzie byli tyle lat temu jak rozkradano Kzpp kto pilnował terenu, że dopuszczono do takiej dewastacji dzisiaj nikt tam nie przyjdzie założyć działalnośći chyba że firma rozbiurkowa. Wstyd.

    156
    10
  • moje miasto pisze:

   Zamiast inwestowac tak aby stwozyc miejsca pracy to imwestuja w nikomu nie potrzebne budynki te z koleji beda wymafaly duzych nakladow finansowych aby je utrzymac.
   Brawo teraz bezrobotni mieszkancy beda mieli gdzie isc zatapiac smutki popijajac alkochol.
   Bezsesowne inwestycje nie wniosa nic do rozwoju gminy.
   Moze Burmistrz zdradzi tajemnice kogo wybrali juz na Dyrektora palacu

  • 154 pisze:

   Przed wykupem Burmistrz miasta powinien podac do publicznej wiadomosci takie infirmacje jak
   -koszt zakupu
   – koszt utrzymania
   -koszty remontow
   Plan zagospodarowania terenu, wraz z mozliwosciami uzyskania korzysci finansowych.

   Powinny byc podanebinformacje skad beda na to pieniadze i czy gmine stac na ten obiekt ktory jest w ruinie.

   Po czym przeprowadzic referendum ,bo na ninwestycje w worek bez dna powinni wyrazic zgode mieszkancy a nie Burmistrz.i jego ludzie.
   To my mieszkancy gminy bedziemy utrzymywac ten obiekt z wlasnych kieszeni .

   Wiele rodzin nie stac na przylacze wody do domu a Burmistrz chce kupiwac palace , smiechu warte

  • Fotka pisze:

   Czemu zamieszczono stare zdiecie kiedy o nieruchomosc dbalo miasto , pokazac trzeba aktualne jaka ruina stoi

 2. Mieszkanka gminy pisze:

  A my wody dalej nie mamy… jak to jest, że na ruiny znajduje się pieniądze a na wodociąg i wodę dla ludzi ich nie ma? Chyba ktoś tu źle zarządza tą gminą… bardzo źle… Możecie sobie kupować pałace ale Koniecpol i tak będzie słynny głównie z tego, że w XXI wieku mieszkańcy niczym w średniowieczu żyją bez dostępu do wody pitnej

  152
  6
  • Stanislaw pisze:

   Woda bedzie w fosie otaczajacej wloscia nowego wladcy palacu i jego wybranki…my lud biermy wode ze studni i jeszcze lachy przywdziejmy jak w sredniowieczu…ot cala prawda

   85
   1
 3. Koniecpolanka pisze:

  Powinno być referendum!!
  Podjęto za nas decyzję radni, zamiast zabezpieczać miejsca pracy dbać o gminę, gdzie byli tyle lat temu jak rozkradano Kzpp kto pilnował terenu, że dopuszczono do takiej dewastacji dzisiaj nikt tam nie przyjdzie założyć działalnośći chyba że firma rozbiurkowa. Wstyd.

  149
  1
 4. Mieszkaniec pisze:

  Mam pytanie dlaczego tekst jest napisany na czerwono, tak krzykliwie? Czyżby pani przewodnicząca i pan radny nagle przez odmienne zdalnie stali się obywatelami gorszego sortu, tylko dlatego, że chodzi im o dobro gminy i wstrzymanie się od inwestycji pogrążających finansowo miasto?

  151
  3
  • Miecka dobra rada pisze:

   No to juz wiadomo kto teraz bedzie wygrywał ranking na najgorszego radnego. Pani Chrzuszxz naprzemuan z p. DOMoradzkim.

   148
   1
 5. Klaudia pisze:

  Brak słów na reakcje negatywne… Kiedyś Koniecpol miał Pałac – piękny zabytek, którym chwalił się prawie każdy… Nasza duma, historia i piękne wspomnienia. Basen, na którym wychowalo się wiele pokoleń, muszla, festyny… Spróbujemy dać coś młodzieży, bo nie ma dla niej nic.. Nie patrzmy tylko na drogi… Brak słów raz jeszcze na te proste komentarze… Gratuluję Radzie słusznej decyzji.

  10
  153
 6. sarna pisze:

  Myślę,że nie jest to do końca dobry pomysł, bo kwota do zapłaty jest bardzo wysoka, jak na możliwości naszej gminy,a remont będzie kosztował niewyobrażalne pieniądze

  143
  • Koniecpolanka pisze:

   Jakiej młodzieży, która czeka żeby skończyć szkołę i wyjechać stąd, mamy już dom kultury i zalew i piękną przychodnię, wszytko dla mieszkańców to też trzeba utrzymać plus pensje pracowników administracyjnych, nauczycieli itd. Z tego skromnego budżetu, nie sądzę że udźwigniemy koszt renowacji, oczywiście lata świetności pamiętam do dziś i to były piękne czasy tego miejsca, które nigdy nie wrócą ten obiekt nie zarobi na siebie już raczej nigdy a samą historią i sentymentem nie dźwignie się tak wielkich kosztów.

   148
   2
 7. Monk pisze:

  Drodzy Państwo,
  uważam, ze jedyni czyli Pani Przewodnicząca Chrzuszcz i Pan Radny Domoradzki, to są te osoby, które w tej i nie tylko tej sprawie podeszli odpowiedzialnie, z pełnym oddaniem analizując długofalowe konsekwencje takiej poważnej decyzji finansowej jakim jest zakup Pałacu przez skromną finansowo Gminę w tak niepewnych okolicznościach budżetu w naszej mikroskali ale rownież w skali ogólnogospodarczej krajowej.
  Otóż nie wiadomo czy dotacje uda się kiedykolwiek uzyskać, które dałyby szansę na właściwą odbudowę i zagospodarowanie nieruchomości.

  Tak postepują w pełni oddani Gminie Ludzie – BRAWO CHRZUSZCZ BRAWO DOMORADZKI
  – to inni Radni powinni brać z nich przykład!
  Misja społeczna wypełniona celująco ale jak widać nawet w gazetce lokalnej artykół powinien mieć inny wydźwięk no ale cóż jaka Gmina takie Media!!

  155
  3
 8. Mieszkanka gminy pisze:

  Pałac wyremontują, potrwa to kilka lub kilkanaście lat. Ale co tam będzie? Muzeum? Dom kultury już jest, biblioteki też znalazły nowe lokalizację. Kawiarni czy baru raczej nikt nie otworzy. Zaplecza kuchennego nie było w pałacu, trudno mówić o imprezach okolicznościowych. Może jedynie basen będzie dla mieszkańców.

  141
  2
  • Emilia pisze:

   Ciekawe, ktore pokolenie doczeka konca renowacji obiektu. Za kilka lat Nikogo tu juz nie będzie. A moze urzad nie ma gdzue pomiescic urzednikow. Albo trza szylowac miejsca pracy dla rodziny? W koncu dzueci szefow dorastają

   125
   1
 9. Kala pisze:

  Artykuł (tak dla sprostowania:) Ciekawe kim jesteś, że tak piszesz ? podstawiona marionetka?

  3
  127
 10. kazek pisze:

  myślę że nas stać mamy bogatą gminę najwięcej urzędników dobrze zarabiających tylko czy to nie będzie kolejne jajko podrzucone następcom a tak na marginesie jak to jest zabytek powinno odkupić państwo i odbudować

  100
  1
 11. Nina pisze:

  A może właśnie o to chodzi żeby nie było chętnych następców, żeby nie przejąć gminy z takim obciążeniem finansowym.

  137
  2
 12. tonnny pisze:

  Obejrzałem prawie całą relację z obrad ma YT i oto takie oto moje przemyślenia.
  Niestety, ale zadecydowało serce, a nie rozum radnych (a może w niektórych przypadkach strach przed trudną dyskusją).
  Tylko dwoje radnych miało na tyle odwagi, żeby podnieść swoje wątpliwości. Głosy te były jednak zbyt słabe, bojaźliwe, żeby kogokolwiek przekonać. Nie były to wystąpienia tak dobre, jak zaproszonych do dyskusji mieszkańców Koniecpola. Wielki szacunek dla nich – mimo, że nie było tam jakichkolwiek merytorycznych argumentów, a tylko odwołania do historii i chęć ratowania za wszelką cenę pałacu, bardzo dobrze się ich słuchało. Mój szacunek, że są tak zaangażowani w sprawy naszego miasta.
  Natomiast co pana Burmistrza i radnych popierających wykup pałacu – tu oczekiwałbym od nich znacznie więcej niż granie emocjami, a mniej więcej do tego ograniczyły się ich wystąpienia.
  Przed zakupem wypadałoby mieć jakikolwiek pomysł na pałac i cały teren dookoła. Jakikolwiek wyliczenie ile będzie kosztowało zabezpieczenie tego majątku przed dalszym niszczeniem i z grubsza kwotę potrzebną na uruchomienie tego teren pod jakiś (właśnie jaki) cel. Ten budynek to jest worek (wór) bez dna jeśli chodzi o remont i późniejsze utrzymanie. Z tego co zrozumiałem możemy liczyć na jakieś niewielkie wsparcie od pana konserwatora. Pan Burmistrz liczy na środki rządowe na podstawie jakiś mniej lub bardziej luźnych rozmów z wiceministrem. Tu niestety nie jestem optymistą. Jeśli kasa nie daje głosów na PIS w następnych wyborach, albo nie da się zrobić przy tej okazji jakiegoś wała, to pieniędzy gmina nie dostanie. Radni podeszli do tematu metodą “jakoś to będzie” i będziemy martwić się później. Mleko rozlane, powodzenia w staraniach o środki. Trzymam kciuki.

  146
  2
  • zejdz na ziemie pisze:

   Ludzie ale czego wy chcecie od Burmistrza i jego pupili.
   Nie od dzis wiemy ze w urzedzie prace maja ludzie burmistrza i ich rodziny oraz znajomi.
   Im bieda do garow nie zaglada.
   Zastanowcie sie nastepnym razem przy ktorych nazwiskach stawiacie ,, X,,
   Teraz już jest po Ptokach przeglosowali i lekka reka wydadza miliony z kolejnego kredytu.
   A my mozemy ich teraz cmoknac w posladki.

   Brawa dla tych ktorym nie podobal sue plan Burmistrza.
   Ludzi rozsadnych nam trzeba a pietnowanie ich czerwonym drukiem jest zalisne

   7
   1
 13. tonnny pisze:

  Jeszcze pytanie – ktoś wie ile $ obecny właściciel chce za pałac ?

  56
 14. Grazyna pisze:

  wolność słowa nawet na tym portalu jest zabroniona…cenzura na wszystko jak za PRL…

  103
 15. ktoś pisze:

  Pałac – 1,35 mln.

  47
  3
 16. Janko pisze:

  Palac 1.3 mln a remont minimum 10mln. Nigdy bym tego nie wykupil.

  95
  2
  • Myrcha pisze:

   Oj tam zawiesi sie srebrna kule u sufitu zagraja Jolka Jolka pamietasz…byly barman znow stanie na wysokości zadania i interes sie bedzie krecil…tylko jakos publiki brak

   103
   2
 17. ktoś pisze:

  Remont całego kompleksu – ok. 40 mln.!!!

  89
  1
 18. Łukasz Styczeń pisze:

  Witam
  Deyzje o wykupie Zespołu Parkowo – pałacowego należy uznać za ponadczasową a jej efekty będą widoczne za kilka lat. Jest to pokłosie zaniedbań poczynionych ze strony poprzedniego Burmistrza i poprzedniej Rady Miejskiej którzy nie zrobili nic aby ratować ten cenny zabytek. Jeżeli chodzi o koszty to jakieś trzeba było ponieść na wykup obiektu. Poprzednia władza miała wydzielić z kompleksu hotel z basenem i nic w tym aspekcie nie zrobiła. Dla Koniecpola odzyskanie obiektu jest o tyle ważne iż jednym z głównych powodów depopulacji naszej gminy oprócz braku pracy jest także brak realnej możliwości spędzania wolnego czasu przez obecnych mieszkańców miasta. poczynione inwestycje w rewitalizacje rynku w Koniecpolu, budowę remizy przy ulicy Szkolnej czy zagospodarowanie terenu nad zalewem niewiele tutaj zmieniają. Pałac wraz z parkiem oraz basenem miała i nadal ma ogromny potencjał który przewyższa wymienione wyżej inwestycje. Rynek po remoncie jaki dokonał poprzedni burmistrz jest zabetonowanym skwerem, imprezy kulturalne jakie się na nim odbywały nie cieszyły się takim zainteresowaniem jak festyny w parku. Zalew w obecnej chwili oprócz zbiornika wodnego oraz małej architektury także nie przedstawia żadnych walorów krajobrazowych. Nie ma praktycznie żadnej zieleni: krzewów, żywopłotów i drzew, Jeśli dokonamy nasadzeń efekty będą widoczne za co najmniej 20 lat, tak długo mieszkańcy naszej gminy nie mogą czekać. Podobnie jest z remizą strażacką której sala nie może się równać z salą kinową w pałacu. Jeśli chodzi o koszty związane z zakupem i renowacją kompleksu, to sam zakup stanowi jednorazowy koszt, większe będą koszty renowacji. Jeden z przedmówców wypowiedział się w komentarzu na temat pomysłu na Zespół parkowo – pałacowy. W tej chwili sprawą na już jest zabezpieczenie mieszkańcom możliwości skorzystania z parku. Jest to jak najbardziej możliwe i konieczne a poza tym nie niesie ze sobą dużych kosztów. Trzeba najpierw posprzątać śmieci, wykosić trawy i samosiejki krzaków. W następnym etapie z wykorzystaniem środków zewnętrznych lub własnych gminy wyremontować park. Chodzi o odbudowa muszli koncertowej, nowe ławki w parku, kosze na śmieci, wytyczenie parkowych alejek. W drugiej kolejności należy zabrać się za hotel z basenem. W Koniecpolu latem nie ma kąpieliska a jeszcze niedawno w porze letniej nasze miasto słynęło z jednego z największych basenów w Polsce południowej, takiego obiektu nie miały powiatowe: Włoszczowa czy Myszków. Tutaj również należy przygotować projekt z uwzględnieniem dofinansowania zewnętrznego. W przypadku samego pałacu i oficyn należy je na chwile obecną zabezpieczyć przed dalszą dewastacją. Na obiekcie należy zainstalować oświetlenie oraz zatrudnić stróża. Jeżeli chodzi o pałac i oficyny tutaj także w dłuższej perspektywie gmina musi szukać finansowania zewnętrznego remontu ale nie trzeba tych budynków remontować na już, można to odłożyć w czasie. Pałacowi można przywrócić funkcje kulturalne jaki kiedyś pełnił: siedziba dla biblioteki, klubokawiarnia. Również odrestaurowanie sali kinowej powinno być tutaj priorytetem. Chcąc dzisiaj zaplanować : wesele, studniówkę, choinkę czy inne większe wydarzenie trzeba skorzystać z sal w innych gminach gdyż Koniecpol nie ma takiej sali jaka była w pałacu. Innym pomysłem na pałac jest wykorzystanie jego okolicy na centrum sportowo treningowe wykorzystywane dla sportowców. Do niedawna do zespołu parkowo – pałacowego przybywały sekcje sportowe z niedalekiego Górnego Śląska. Dawniej w parku obok pałacu znajdowały się domki campingowe wypełnione wiosna i latem przez sportowców czy kolonistów. Domki później zlikwidowano. Nie ma dzisiaj sensu aby w parku odtwarzać domki ale można przeznaczyć na przyjmowanie zorganizowanych grup sportowych hotel oraz pałacowe oficyny – oczywiście po remoncie. Na terenie naszej gminy mamy wiele obiektów sportowych: Stadion klubu MLKS Pilica, dwa boiska Orlik, hale sportową oraz sale gimnastyczną przy Zespole szkół – ulica Armii Krajowej. Wszystkie te obiekty wraz z odnowieniem basenu stanowią doskonały atrybut do powrotnego otworzenia się na sportowców.. W przypadku basenu w porze letniej może on znów stanowić wizytówkę miasta, tak jak to było kiedyś. Latem do Koniecpola mogą przybywać mieszkańcy okolicznych gmin w celach wypoczynkowych co dla naszej gminy może przynieść same korzyści. Decyzje Pana Burmistrza i Radnych jest najważniejszą decyzję jaką w obecnej kadencji organy te podjęły. Koniecpol cierpi na depopulacje a atrakcyjny kompleks paarkowo – pałacowy może ten proces przyhamować. W Koniecpolu oprócz braku pracy nie ma gdzie po tej pracy odpocząć i o tym trzeba pamiętać, Nawet jeśli uda się sprzedać komornikowi teren po płytach i uruchomić produkcje, pracownikami będą mieszkańcy innyc miast i gmin bowiem w Koniecpolu nikt nie będzie chciał mieszkać. Rynki, zalewy czy remizy są w każdej okolicznej gminie. Tak wspaniałego i urokliwego Kompleksu parkowo – pałacowego w okolicy nie ma nigdzie.

  212
  127
  • Kala pisze:

   Wspaniale napisane. Wszystkie negatywne komentarze, które są tutaj przedstawione napisane są zapewne przez osoby, które są przeciwne władzy, albo wiecznie niezadowolone z wszystkiego i komentujące wszystkich i wszystko co się w okol dzieje. Trzeba patrzeć na sprawę nie tylko przez pryzmat pieniędzy. One będą bardzo potrzebne, wiele wkładu i wiele czasu potrzeba, żeby to wszystko choć w połowie się udało, ale trzeba zauważyć wiele plusów, które dadzą mieszkańcom.. Ale to trzeba zrozumieć, a nie tylko narzekać i jęczeć.

   52
   79
   • Anna pisze:

    UUUU to gratulacje poparcia dla obecnej władzy, widać większosc mieszkanców jest z nich niezadowolona, dowodem jest wiekszosc jak ty to mowisz negatywnych komentarzy. Ciekawe prawda?

    75
    2
    • Kala pisze:

     Kilka komentarzy negatywnych i już brak poparcia? Była przeprowadzona sąda na temat wykupu pałacu. Z 1000 osób 90 % było na tak, to przypadek? Czy uważa pani, że jakby zapytano kolejne 1000 to byłoby odwrotnie? Na pewnie nie…

     1
     49
    • Fotka pisze:

     w capej gminie jest wiecej niz 1tys. osob.
     Jezeli ktos sugeruke sie taka donda powinien wiedziec ze bardzo latwo jest zrobic zeby 1 osoba oddsls 1 tysiac glosow.

     Referendum przeprowadzic
     podac koszty utrzymania, remontow i zabezpieczenie finansowe na ten cel tzn. skad beda na to pieniadze.
     Niech mieszkancy gminy zapoznaja sie z tymi informacjami i niech decyduja czy jest ichh na to stac.

   • Fotka pisze:

    Nie zgodze sie z wieloma kwestiami poruszonymi w tym opisie.
    Po pierwsze mlodzi ludzie uciekaja z Koniecpola i okolic z Braku PRACY , Braku perspektyw na przyszlosc.
    Po co organizowac festyny jak nie bedzie miał kto na nie przyjsc.
    Miejsca gdzie byly do tej pory takie imprezy w zupelnosci wystarczą.

    Po drugie KOSZTA REMONTOW I UTRZYMANIA SA PO ZA ZASIEGIEM GMINY.
    Skad Burmistrz wezmie na to pieniadze ?

    Po trzecie .
    Kupno i inwestowanie w Pałac bedzie miało sens pod warunkiem że beda ludzie ktorzy z tego slorzystaja , a jak mlodzi uciekaja to kto z tego bedzie korzystac , zaledwie garstka ludzi.

    Pieniadze ktore beda wydane na kupno i remonty przez pierwsze kilka lat mozna bylo zainwestowac stwożyć atrakcyjne war. dla przyszlych przeciebiorcow ktorzy dadza prace mlodym i nie tylko mieszkancom miasta i gminy.

    Poprzednie jak i obecne wladze nie zrobily nic zeby sciagac przedsiebiorcow z poeodu tych zaniedban Koniecpol jest wyludniany.
    za 10-15 lat zostana sami nauczyciele urzednicy i ludzie w podeszlym wieku ktorzy beda mysleli czy jutro beda miec sily wstac z luzka a pan pisze o miejscu wypoczynku.

    Do Koniecpola trzeba sciagać przeciebiorcow twozyc miejsca pracy zeby zatrzymac tych ktorzy jeszcze nie uciekli TO JEST PRIORYTET.
    Tylko wtedy kupno i inwestycja w palac ma sens.
    W dzisiejszych czasach najwazniejsza jest ekonomia.

    Prosze isc do rynku , sklep za sklepem jest zamykany , upadaja rodzinne male biznesy jeszcze troche i nic w rynku nie bedzie.
    Przyczyna jest miedzy innymi kolejny nowo otwarty market , wydajac zgode na jego budowe nikt w urzedzie nie pomyslał ze przez to sklepy zbankrutuja.

    Zdrowy rozsadek jest wazniejszy niz trawnik do spedzania wolnych chwil w kolo palacu

 19. Ja pisze:

  Bzdura. Z całym szacunkiem dla przedmówcy, ale to nie ma najmniejszego sensu. Park ruina, tutaj nie chodzi o wykoszenie trawnika. Niestety ale standardy są dzisiaj inne i inne wymagania. Samo odrestaurowanie parku wizualne to 1mln PLN. Kolejna sprawa, oficyny i sam pałac to juz studnia bez dna i jestem w 100% pewien, że nikt z zewnątrz nie otworzy klubokawiarnii. Biblioteka owszem znajdzie miejsce, bo co tutaj duzo pisać hala sportowa nie jest miejscem gdzie powinna mieścić się biblioteka. Obiekty MLKS Pilicy to totalne dziadostwo i nie nadaje się do niczego innego jak generalnego remontu. Basen, hotel kolejny bubel. Aby ten obiekt spełniał normy motelu już nie wspomnę o hotelu musi w każdym pokoju mieć łazienkę, czyli kolejny obiekt do remontu. Basen to samo. Ja wiem, ze historia i całe moje dzieciństwo w lecie spędziłem na tych obiektach ale to juz nie wróci. Realne koszty wszystkich obiektów to minimum 50 mln złotych!!!!!!! To sa ogromne pieniądze, których gmina nigdy nie bedzie mieć ani z dotacji unijnych a tym bardziej gminnych. Bardzo mi zaimponowała Pani Chrząszcz i Pan Domaradzki.

  Drodzy koniecpolanie, lepiej wykupić od komornika tereny po kzpp, wyczyścić teren i przygotować pod inwestycje. Miasto zginie bez zakładów pracy. Władza się chwaliła, że możemy mieć mini strefę ekonomiczna. Wiec tutaj jest szansa na uratowanie gminy a nie zakup bomby z opóźnionym zapłonem. Zamkniemy gmine na długie lata. Wszyscy będą się rozwijać a my będziemy ruiny remontować. To jest tylko i wyłącznie moje skromne zdanie. Lecz prosze wziąć je pod analizę i wyciągnąć wnioski. Ludzie potrzebują pracy. Jak będę praca to i na rozrywkę znajdzie się czas i zapewniam was miejsce.

  128
  64
  • Kala pisze:

   Znowu brawo Domardzaki znowu brawo Chrzuszcz, zaimponowali? No to już rozbawia do łez… Gdyby tak spojrzeć na POSIEDZENIA Rady i zobaczyć jak Pan Domardzaki na siłę szuka problemów, jak jego wypowiedzi są mało merytoryczne, jak bardzo jest przeciwny władzy? Zazdrość? Pani Chrzusz akurat nie rozczarowała i to mocno. Na prawdę tego nie widać? Ja rozumiem, że można mieć swoje zdanie, ale jak można być tak ślepym?

   44
   84
   • gosc pisze:

    Dokładnie jak można być tak ślepym????? obecna władza to nieporozumienie…

    84
    3
    • Ewka pisze:

     Żeby pisać na czyjś temat warto by było chociaż nie popełniać błędów, nie ma radnego o nazwisku Domaradzki ale jak widać po komentarzach jad zalewa oczy, zazdrość i lizustwo bez obiektywnego spojrzenia na problem.

     66
     1
     • Kala pisze:

      Ja się pomyliłam w nazwisku, to fakt, ale że nie ma Domaradzkiego to już świadczy o pani 🙂

      3
      51
     • Kala pisze:

      I proszę mi wierzyć, że nie mam żadnych powodów, żeby się przypodobać komukolwiek. Jestem zwykłym człowiekiem bez stanowiska dlatego też piszę tylko i wyłącznie swoją opinię. A pan Domoradzki i pani Chrzuszcz też takową wyrazili, mieli do tego prawo, ale jeśli ktoś ma prawo pisać, że ich podziwia, że brawo dla nich to ja też mam prawo napisać, że się z nimi nie zgadzam, prawda? Czy to jest lizostwo? Mieszkam na osiedlu, wśród wielu ludzi i z wszystkimi z którymi rozmawiałam (w sklepie, na osiedlu, w rynku itd. ) wyrazili swoje zadowolenie z tego, że gmina wykupi obiekt. A nawet przechodziłam dzień po posiedzeniu i usłyszałam rozmowę nieznanych mi osób, które też twierdziły, że to dobry krok. Co tu dużo dyskutować…. osoby, które się tam wychowały będą na tak i są na tak. A takich osób, które chcą tylko komentować jest mniej niż nas. I z tego trzeba się cieszyć. Wiele osób byłoby na tak nawet przy innej władzy, więc nie łączyłabym tych dwóch spraw. Mimo różnicy zdań życzę wszystkiego dobrego 🙂

      3
      58
   • Ja pisze:

    Ja nie jestem fanem Pani Chrząszcz a tym bardziej Pana Domaradzkiego. Ale tutaj postąpili słusznie. Potrzebny jest worek z pieniędzmi aby wszystko doprowadzić do porządku, a jest jeszcze gmina i jej problemy. Ludzie nie widzicie tego, że to jest gmina z papieru. Tutaj nie ma żadnych środków, życzę żeby to wszystko się udało, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Teraz się cieszycie ale jak za jakiś czas będą mówić, że nie mogą robić żadnych inwestycji bo ruiny remontują to będziecie narzekać na władze. Tutaj trzeba racjonalnego podejścia do sprawy i mierzenia sil na zamiary. Bede kibicował ale wiem jak to się skończy.

    75
    3
 20. Gosc pisze:

  Z Pałacu zrobią DPS poniewaz w Koniecpolu jest więcej seniorów i to dopiero będzie Historia do której Włodarze przejdą.

  101
  42
 21. tonnny pisze:

  Panie Łukaszu, zgadzam się z Pana ostatnim zdaniem, ale z resztą to nie bardzo. Mi również bardzo szkoda, że ten teren tak teraz wygląda, ale te czasy o których Pan pisze to przeszłość i to już nie wróci.
  Piszę Pan, że należy zrobić to i tamto. W sumie jakiś plan. Niestety w obecnych czasach co należy, a raczej co można zrobić dyktuje brutalnie pieniądz i jego posiadanie albo brak. Przekłada się to na sukces lub porażkę większości inwestycji.
  No chyba, że przekażemy pałac bratu Obajtka to po 3 latach to będzie jak nowy 😉

  Zakładając, że pan Burmistrz zaprzeda się diabłu, zapisze do PISu i dostajemy wielomilionowe dotacje przez najbliższe kilka lat i oto mamy wyremontowany pałac i teren w około w 2025.
  Zaczynamy realizować Pana pomysły.
  Park – owszem cudowny, ale nie pamiętam, że mieszkańcy K-pola spacerowali jakoś tam namiętnie. Mamy dużo lasów, zbiorników wodnych i zieleni w okolicy. Turysty, to miejsce raczej żadnego nie przyciągnie.
  Basen – dostępny jakieś max 2 miesiące w ciągu roku. Jaki to ma sens? Tu należy spojrzeć np na Włoszczowę. Postarać się tak jak oni o dotację z Unii i postawić basen całoroczny i zapomnieć o tej sadzawce.
  Hotel i infrastruktura sportowa – tu należałoby znowu wyłożyć grube miliony, żeby jakieś kluby sportowe czy kolonie przyjechały. Teraz nie wystarczy posiadać kawałek trawnika i drewniane domki żeby kogoś przyciągnąć na obóz sportowy. Tu ponownie musiałby iść potężne inwestycje.
  Pałac – klubokawiarnia – pamiętam ostatnie lata działalności – prawie nikt tam nie przychodził.
  Kino – nie ma żadnych szans żeby w takim miejscu kino samo się utrzymało. Nawet przed pandemią niektóre kina w dużych miastach ledwo wiązały koniec z końcem. Tylko te, które są w galeriach handlowych dobrze prosperowały. Oprócz tego małe kina studyjne, ale nie w takich mały i biednych miastach. Teraz ludzie mają Netflix’a itp.
  Ogólnie wszystkie Pana pomysły na “biznes” w pałacu skazane są na porażkę choćby dlatego, że utrzymanie tego tak nietypowego budynku będzie przedkładać się na wyższą cenę usług o których Pan myśli. Nikt się na nie nie zdecyduje w tak biednej gminie jak Koniecpol.
  Podejrzewam, że nawet takiemu miastu jak Częstochowa byłoby trudno utrzymać taki obiekt i nie dokładać do niego ogromnych pieniędzy.
  I jeszcze wszystkie “sroki” za ogon. Realizacja i utrzymanie nawet jednego Pana pomysłu to ogromne wyzwanie dla budżetu takiego miasta jak nasze.
  Pozdrawiam!

  71
  1
  • Dawid pisze:

   Czytając te wszystkie komentarze uważam że pałac trzeba wykupić za własne i zabezpieczyć za pieniądze pozyskane od konserwatora i innych instytucji, aby obiekt nie ulegał dalszemu zniszczeniu i nie daj Boże się nie zawalił – bo to by dopiero było pośmiewisko na całą Polskę, a obecnie zająć się bieżącymi sprawami takimi jak brak wody i innymi. Przyjdzie lepsza koniunktura będą pieniądze pałac się wyremontuje.

   18
   7
 22. Dawid pisze:

  Jak myślicie , przeznaczyć 100 tysięcy złotych na kurację dla ciężko chorego na nowotwór dziecka i dać mu życie czy przeznaczyć te 100 tysięcy na badania profilaktyczne piersi u kobiet,
  Za 100 tysięcy złotych przebadamy około 2 tysiące kobiet, wykryjemy nowotwory we wczesnym stadium u około 30 kobiet, które wcześnie wykryte zostaną wyleczone.
  Zdrowe kobiety pójdą do pracy i będą płacić podatki.
  Jak myślicie co byłoby lepsze ?
  Na to pytanie nich każdy sam siebie odpowie.
  Obawiam się że co byśmy nie uczynili ktoś będzie cierpiał.
  Ale coś trzeba zrobić, wybór jest trudny. Nie można uciekać przed podjęciem decyzji bo może być zbyt późno na ratunek.
  Jest wiatr stawiajmy żagle.

  3
  19
  • Rafał pisze:

   Dawid masz rację. Wybór jest trudny, ale coś trzeba zrobić. Tylko zastanawiam się jak w sytuacji, w której ludzie nie mają bieżącej wody w kranach a w studniach jest woda niezdatna do niczego można się zastanawiać nad takimi kwestiami jak pałac? Nie mają co robić? Niech się zajmą tym żeby ci ludzie w końcu mieli tą wodę! I niech się nie zasłaniają brakiem funduszy skoro tu pałac, tu kanalizacja, tu droga. Czy może znów ludzie mają czekać aż Szydło przyjedzie przy następnej kampanii?
   Ktoś tam pisze o dziedzictwie i przyszłych pokoleniach. Zapytam jakich? Młodzi tylko patrzą żeby stąd uciec nic więcej. Ratować pałac trzeba było kiedy chciał go przejąć prywaciaż. Wtedy trzeba było się wykazać i zrobić wszystko żeby go nie oddać. Teraz są inne wydatki. Dużo ważniejsze. Dlaczego nie uratowano fabryki płyt zapytam. Fabryki, która dawała zatrudnienie mieszkańcom całej gminy. Była nieopłacalna? Nie wierzę. Płyty meblowe,pilśniowe, osb i inne wyroby cieszą się wielką popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nie uratowano bo była źle zarządzana, tak jak i cała gmina! Jak widać to złe zarządzanie ma miejsce dalej.
   Gwoli ścisłości, nie jestem rodowitym Koniecpolaninem. Kupiłem dom w gminie i chciałem się związać z tymi terenami na stałe, ale jak widzę w jaki sposób się tutaj zarządza to coraz częściej się zastanawiam żeby sprzedać dom i przenieść się w inne miejsce. A z rozmów z okolicznymi mieszkańcami i obserwacji to nie tylko ja mam takie podejście.

   40
   1
   • Kazi pisze:

    W jaki sposób ratować płyty? Co według Pana można było zrobić? Z prywatnym zakładem? A mówiąc o tym, że młodzi wyjeżdżają… Owszem, ale też wracają, przyjeżdżają, odwiedzają. Jest również jeszcze nasze koniecpolskie społeczeństwo, nie koniecznie młodzież… Trzeba też coś zrobić dla nas. Djamu na to Secemin… Nowe piękne przedszkole (u nas miasto chce wybudować, oczywiście ludziom nie pasuje). W Seceminie już jest nawet basen (u nas wreszcie jest szansa na powrót baseny ludziom nie pasuje. Jak chcemy zacząć coś zmieniać, zacznijmy zmianę od siebie. Bo ciągłe pisanie o tym jak nam niedobrze, że zajmijmy się czymś innym w gminie robi się czysto niesmaczne.

    7
    35
 23. Gosc pisze:

  Tak młodzi wracają przespać się ponieważ z Koniecpola obecną władzą zrobiła sypialnię. Z czegoś trzeba żyć i do pracy dojeżdżać np. Włoszczowa, Radomsko a nawet i Secemin.

  39
  3
 24. Kazi pisze:

  A to w Koniecpolu nie ma młodzieży? Zero? Wszyscy 60+? Są uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, są mieszkańcy, którzy na stałe mieszkają. Szykanować obecną władze za brak pracy? A poprzedni obywatel zasiadający na tym miejscu co zrobił? To on sprzedał główne miejsce pracy, to on jak judasz pozbawił wielu mieszkańców pracy, a nei obecna władza. Trzeba mieć odrobinę pojęcia,

  11
  29
 25. Gosc pisze:

  Nie patrzymy w stecz tylko do przodu gdzie praca tam dom. Są Zakłady Pracy region się rozwija brak się z tym wiąże że nikt z młodych ludzi tu nie zostanie nawet Pałace nie pomogą chyba że Panowie Magnaci tam będą urzędować.

  29
 26. Hejhej pisze:

  A może by najpierw hipotekę spłacić, którą jest obciążony pałac. Nikt tego nie sprawdził wcześniej?

  29
 27. Monk pisze:

  Drodzy Państwo,
  Nie sprawdzić księgi wieczystej nieruchomosci (IV rozdział mówiacy o zadłuzeniu hipotece pałacu) przed przystąpieniem do podjęcia uchwal o jego zakupie, chwalenia się w prasie i telewizji regionalnej wpsaniałomyślnoscią decyzji Burmistrza i większości Radnych no to jest idealny przykład ich braku kompetencji!!

  Drodzy Państwo jak inaczej nazwać taki cyrk – KOMPROMITACJA BURMISTRZA i RADNYCH (poza 2 osobami Pani Chrzuszcz i Pan Domoradzki byli jedynymi, którzy pochylili się nad finansowymi konsekwencjami tej decyzji !!)
  Jest to wymierna strata czasu i pieniędzy (organizacja spotkań i posiedzenia Rady w tej konkretnie sprawie to jest jest już koszt kilku tysięcy??
  pozdrawiam i życzę miłego dnia hejterom również 🙂

  38
  • Fotka pisze:

   Obowiazkiem WŁAŚCICIELA jest dbanie i utrzymanie zabytku w dobrym stanie.
   Prywatny wlasciciel dobrze wie jskie to sa koszta.

   Wspanialomyslny Burmistrz i rada gminy chca przejac obowiazki prywatnego wlasciciela.
   Czy ci ludzie wogóle mysla ?

   Szlachta chciala miec palac niech teraz utrzymanie idzie z kieszeni szlachty a nie gminy

 28. gosc pisze:

  Kompetentnych ma urząd pracowników… to tak jak ze sprzedażą działki wraz z pomnikiem…

  29
 29. Przemo pisze:

  Szkoda tylko że radni na sesji rady miejskiej podczas debaty zapraszając konserwatora nikt nie spytał tego “Pana” gdzie był przez tyle lat jak ten zabytek ulegał degradacji. Mam nadzieję że przed podjęciem takiej uchwały ktoś sprawdził czy obecny właściciel nie ma zaciągniętych jakiś zobowiązań pod tą hipotekę. Osobiście uważam że na pewno tak jest i jeżeli radni o tym wiedzieli i nie poinformowali mieszkańców to będzie z tego afera!!!!

  16
 30. moje miasto pisze:

  Po co ci ten Palac ?
  przeciez nie musisz go kupowac zeby isc podziwiac jego uroki.
  Koszty utrzymania beda ogromne a gmine na tonnie stac.
  Skad beda pieniadze na kupno , kolejny kredyt , ktiry beda splacac mieszkancy zvemeryturbrent i zqsiłkow dla bezrobotnych ?
  Młodzi uciekaja bo nie ma pracy brak perspektyw na przyszlosc a Burmistrz chce kupowac palace za pozyczone pieniadze zamiast zainwestowac i sciagnac przeciebiorcow ktorzy dadza pracebnie tylko uciekajqcym mlodym ludziom.
  Pomyslbtroche zanim cos napiszesz

 31. 154 pisze:

  Przed wykupem Burmistrz miasta powinien podac do publicznej wiadomosci takie infirmacje jak
  -koszt zakupu
  – koszt utrzymania
  -koszty remontow
  Plan zagospodarowania terenu, wraz z mozliwosciami uzyskania korzysci finansowych.

  Powinny byc podanebinformacje skad beda na to pieniadze i czy gmine stac na ten obiekt ktory jest w ruinie.

  Po czym przeprowadzic referendum ,bo na ninwestycje w worek bez dna powinni wyrazic zgode mieszkancy a nie Burmistrz.i jego ludzie.
  To my mieszkancy gminy bedziemy utrzymywac ten obiekt z wlasnych kieszeni .

  Wiele rodzin nie stac na przylacze wody do domu a Burmistrz chce kupiwac palace , smiechu warte

  12
 32. XXI wiek pisze:

  Kazde Mieszkaniec w gminie Koniecpol nie posiadajacy przylacza do istniejacych wodociagow z przyczyn finansowych powinien teraz napisac prosbe do Burmistrza o podlaczemie wody na koszt gminy.
  Odmowne decyzje powinny byc zebrane i wyslane do mediow.
  Media piwinny rozdmuchac problem i pokazac ze gmine stac na palace a nie stac pokryc kosztow podlaczenia do czystej pitnej wody.

  10
 33. Marzena Żaba pisze:

  Drodzy Panowie drogie Panie mieszkańcy gminy

  Analizując Wasze komentarze na temat wykupu przez władze gminy Pałacu pragnę szerzej odnieść się do problemów Naszej gminy. Obecnie na terenie gminy Koniecpol występują cztery ważne problemy do rozwiązania. Pierwszym jest dokończenie budowy wodociągów w gminie. Gmina w ostatnim czasie pozyskała środki rządowe na ten cel i najpewniej jeszcze w tym roku uda się ta kwestie rozwiązać, Drugim problemem jest kwestia ratowania przed zniszczenie Zespołu parkowo – pałacowego w Koniecpolu. Do tego problemu odniosę się na końcu komentarza. Trzeci bardzo ważny problem do rozwiązania to zagospodarowanie terenów po Koniecpolskich Zakładach Płyt Pilśniowych Wreszcie czwartą kwestia jest budowa Centrum Przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Koniecpolu. W przypadku wodociągów władze gminy pozyskały środki rządowe i w najbliższym czasie brakująca część wodociągu zostanie dokończona. O wiele bardziej skomplikowana jest kwestia zagospodarowania terenów po KZPP. Zakład powstając po wojnie był własnością Skarbu Państwa W XXI wieku firmę sprywatyzowano a jej właścicielem został mieszkaniec Koniecpola. Człowiek ten nie posiadał absolutnie żadnego doświadczenia ani przygotowania do zarządzania tak dużą firmą. Właściciel KZPP nastawiony był na zysk w szybkim czasie nie inwestował w zakład pozbył się najbardziej doświadczonych pracowników zastępując ich świeżakami. Wszystkie te okoliczności doprowadziły do upadku zakładu Po zaprzestaniu produkcji przez KZPP zakupem zakładu jeszcze w przyzwoitym stanie i z parkiem maszynowym był niemiecki inwestor, ten sam który wcześniej nabył dwa tego typu zakłady w: Czarnkowie i Czarnej Wodzie. Jednak poprzedni burmistrz Koniecpola którego dobrze znacie do spółki z właścicielem KZPP blokowali te transakcje jak mogli, niestety skutecznie. Żeby przyciągnąć do Koniecpola inwestorów trzeba mieć co im zaoferować Jedynym terenem godnym zainteresowania w gminie są tereny po KZPP. Są to tereny uzbrojone które znajdują się przy linii kolejowej Częstochowa – Kielce oraz przy tej samej drodze wojewódzkiej Na terenie po zakładowym istnieje zdewastowana bocznica kolejowa która przy odpowiednich nakładach finansowych można odtworzyć. Problem z terenami po KZPP polega na tym ze zarządza nimi komornik. Zakład nie pracuje około 10 lat a Pan komornik nie jest w stanie go sprzedać, by może jego pracy powinna przyjrzeć się prokuratura czy działania te nie są celowe. Każdy z Was kto ma pretensje o tereny po KZPP powinien się zwrócić z pytaniami do: poprzedniego burmistrza, byłego właściciela KZPP oraz do komornika.
  Inna ważna kwestia to budowa Centrum przesiadkowego w okolicach dworca przy ulicy Kolejowej. Po remoncie trasy kolejowej z Częstochowy w kierunku Kielc, Koniecpol posiada szybkie połączenie kolejowe z oboma ponad 200 – tu tysięcznymi miastami. W obecnym rozkładzie jazdy jest tez kilka ciekawych połączeń dalekobieżnych do: Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Szczecina czy Poznania. Kilka lat temu wyremontowano także budynek samego dwora, na zewnątrz jaki w środku Jednak większa cześć budynku pozostaje nadal nie zagospodarowana. Władze Koniecpola nie tak dawno wyremontowały ulice Kolejową; nakładka asfaltowa na jezdni, nowe chodniki oraz instalując oświetlenie. Aby na tym terenie stworzy prawdziwe Centrum przesiadkowe należy: wybudować wokół dworca parkingi dla samochodów oraz stojaki dla rowerów, zagospodarować budynek dworca, wyremontować obskórny peron pierwszy przed dworcem. Można tez pomyśleć o doprowadzeniu ścieżki rowerowej na dworzec. Najważniejsze jednak jest stworzenie komunikacji wewnątrz miasta Koniecpola oraz samej gminy tak aby dowozić pasażerów na pociąg. W przyszłości także można rozważyć budowę drogi albo kładki która połączy Osiedle bloków z dworcem a dalej z dzielnica Słowik. Wreszcie należałoby zintegrować wszelkie środki transportu publicznego w naszej gminie. Przystanek na dworcu powinny mieć busiki prywatnych przewoźników jadące w kierunku Częstochowy, Włoszczowy czy Kielc, autobusy szkolne czy busy pracownicze dowożące pracowników z terenu gminy Koniecpol.
  Wreszcie czwarta kwestia to sprawa ratowania przez gminę Zespołu parkowo – pałacowego w Koniecpolu. Pałac i otoczenie jest matecznikiem, kolebką Koniecpola, tutaj wszystko się zaczęło. Jest tez najstarszym i najbardziej wartościowym zabytkiem tej ziemi. Obiekt po wojnie został odbudowany przez mieszkańców Koniecpola i zakłady KZPP. Mieszkańcy Koniecpola którzy byli pracownikami KZPP rezygnowali z części pensji na cel odbudowy pałacu Przez cały okres powojenny pracownicy koniecpolskich zakładów pracy utrzymywali obiekt za swoje pieniądze ( KZPP, ZRM, Inco, Spółdzielnia Metpol i inne firmy). Pracownicy tych firm dobrowolnie obciążali się na rzecz utrzymania Domu Kultury. Byli to nasi rodzie i dziadkowie których powojenna praca idzie na marne. Fajnie by było gdyby najpierw jakiś inwestor zakupił teren po KZPP i stworzył jakieś miejsca pracy ale prawnie jest to temat bardziej skomplikowany niż zakup Pałacu. Pałac ma właściciela a KZPP na obecna chwile nie i tu jest główny problem. Dziwie się tez Waszym negatywnym komentarzom ze kupno i ratowanie obiektu jest nie potrzebne. Przez lata Pałac był Domem Kultury jakiego okoliczne gminy i miasta na swoim terenie nie miały, na Koniecpol patrzono z zazdrością. Obiekt oprócz wykupu wymaga nakładów ale nie trzeba wszystkiego robić od razu. Trzeba zabezpieczyć teren przed działalnością wandali i złodziei i rok po roku, krok po kroku oddawać kolejne przestrzenie na potrzeby mieszkańców. Wszelkie pretensje co do stanu obiektu należy kierować do poprzedniego burmistrza i Rady Miejskiej za jego kadencji. Pałac decyzją Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Gliwicach odzyskali spadkobiercy Potockich którzy chcieli zbyć całość na rzecz gminy po niższej cenie niż oficjalna. Poprzednie władze nie były tym zainteresowane. Miano pozostawić przy gminie hotel z basenem, gmina dokonała podziału geodezyjnego działek i nic nie zrobiła w tym zakresie. Teren kupił nowy prywatny właściciel i pcha go ku zagładzie. Przejecie tego obiektu przez gminę a co za tym idzie powrót do lokalnej społeczności to nasz obowiązek wobec naszych przodków którzy w trudnych powojennych realiach odbudowywali obiekt z myślą o następnych pokoleniach.
  Piszecie o warunkach jakie Burmistrz powinien przedstawić odnośnie zakupu Pałacu. Sam zakup musi być dokonany za środki własne gminy innej możliwości nie ma. Jeżeli chodzi o renowacje obiektu i jego przeznaczenie,trzeba udostępnić dla Koniecpolan to co najpilniejsze: park i basen. Przeznaczenie parku to wypoczynek i rekreacja. Koniecpol to nie tylko 60 + ale także dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież oraz osoby pracujące dojeżdżające do pracy w większych miastach: Częstochowa, Włoszczowa czy Radomsko. Każdy z nich w wolnym czasie będzie mógł skorzystać z parku w różnych celach: towarzyskich, wypoczynkowych uprawiając sport ( jazda na rowerze, bieganie, ćwiczenia na świeżym powietrzu czy spacery z psem). Brakiem takiego obiektu pokrzywdzona jest młodzież która nie mając gdzie spędzać wolnego czasu wybiera piwnice i klatki schodowe bloków zamiast terenu rekreacyjnego z prawdziwego zdarzenia.Należy zainstalować :ławki, kosze na śmieci, wytyczyć na nowo parkowe alejki i odbudować muszle koncertową. Wbrew waszym komentarzom będą chętni aby z parku i festynów korzystać. Remont oczywiście z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Następny etap to remont basenu i hotelu. Pytacie czy będą chętni na korzystanie z obiektu? Gwarantuje wam ze po remoncie i właściwym urządzeniu będzie wielu chętnych aby skorzystać z obu obiektów. W okolicy kilkudziesięciu kilometrów od Koniecpola nie było i obecnie nie ma takiego obiektu. W wakacje do niedawna przyjeżdżali mieszkańcy okolicznych gmin. Pytacie ze basen jest nie opłacalny bo można z niego korzystać tylko w wakacje? Nic bardziej mylnego przy obecnym ociepleniu klimatu można korzystać z basenu już od czerwca a może i polowy maja aż do końca września w zależności od pogody. Koszty utrzymania basenu otwartego nie są duże, znacznie mniejsze niż basenu krytego.. Gdyby nagle powróciły zimy można na basenie uruchomić lodowisko. Pałac i oficyny to powrót do poprzednich funkcji. Na dole biblioteka tam gdzie była poprzednio, odtworzenie klubo – kawiarni. W piwnicach siedziba dla klubu sportowego Pilica: pomieszczenia klubowe, szatnie dla zawodników, sanitariat. Na pierwszym pietrze odtworzenie sali widowiskowo – kinowej w celu organizacji imprez: dyskoteki, choinka dla dzieci, sylwester, studniówki czy wesela. Do oficyn może wrócić stowarzyszenie osób niepełnosprawnych ale można tez pomyśleć o stworzeniu dodatkowej bazy hotelowej. Obiekt oprócz funkcji kulturalnych może pełnić funkcje sportowe, tak aby stadion także zaczął żyć. Pytacie skąd wziąć pieniądze na remont?
  Możliwości jest wiele. Po pierwsze środki konserwatora zabytków, zabytkami wpisanymi do rejestru są; Pałac i pałacowe oficyny. W przypadku parku są to środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz od konserwatora przyrody. Jeżeli chodzi o hotel z basenem oraz stadion są to środki z Ministerstwa Sportu, wiele gmin z powodzeniem korzystało z takich środków. Można także skorzysta z funduszy unijnych oraz z pieniędzy urzędu marszałkowskiego, gmina Koniecpol z obydwu źródeł korzystała,
  Na zakończenie pretensje o do stanu obecnego zarówno Palau jaki terenów po KZPP należy skierować do poprzednich władz Koniecpola które zaniedbały te kwestie.Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem obecnej władzy ale ta kwestia powinna być podjęta znacznie wcześniej, ale lepiej późno niż wcale. Dziwie się Waszym komentarzom jeżeli w Koniecpolu żyje się Wam aż tak źle przeprowadźcie się do innych miast. Mieszkańcy którzy stawiają krzyżyk na swoim mieście temu miastu nie są do niczego potrzebni. Tylko tacy którzy optymistycznie patrzą w przyszłość i dobrze Koniecpolowi życzą wspólnymi silami mogą coś zmienić na lepsze.

  12
  11
 34. Anna pisze:

  Jak miło poczytać jakieś konkretne słowa. Szkoda mi ludzi, którzy zapominają o czymś tak ważnym dla naszej społeczności. Każdy patrzy i pisze głupoty np. Ludzie młodzi wyjeżdżają bo nie ma co tu robic. Tak ludzie młodzi wyjeżdżają na studia!!!! Studiów w 100% małych polskich miast nie ma!!! Trzeba wyjechać do miasta! Ale ile ludzi nadal jest? Co mamy tylko opuszczone tereny? Mieszkania w blokach do sprzedania? Proszę podać linki do ogłoszen…. Nie zapomniany o uczniach szkół podstawowych, licum, techniku, nie zapominajmy o ludziach 30+40+50+60+ itd. Tak!! Tacy ludzie też są w naszej gminie. Najlepiej gadać i gadać, że źle, że niedobrze i wypisywać głupoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *