zachmurzenie duże
czwartek
Reklama
fot. arch. UMWS Tomasz Żak
Rusza kolejna edycja Inicjatywy Sołeckiej
31 stycznia 2023 r. | 12:39
0

Rusza kolejna edycja Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Tym razem gminy mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 100 000 zł.

O pomoc finansową w ramach konkursu mogą aplikować sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin.

Nabór wniosków o pomoc finansową w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2023 roku będzie trwał 20 dni od dnia ogłoszenia informacji na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz bip.slaskie.pl tj. do dnia 13 lutego 2023 roku. Składane wnioski o pomoc finansową muszą dotyczyć zadań jednoetapowych, przygotowywanych lub planowanych do realizacji, których zakończenie oraz rozliczenie nastąpi do 9 października br.

Zadania realizowane w ramach konkursu nie mogą mieć charakteru komercyjnego. Sołtys, po ustaleniu z Radą Sołecką na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, zgłasza pisemnie gminie zadania do realizacji w ramach konkursu. Do konkursu nie mogą być też zgłaszane zadania, których realizacja jest lub będzie w jakimkolwiek stopniu współfinansowana ze środków finansowych zewnętrznych (np. instrumenty wsparcia z funduszy UE, krajowe itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogą być łączone w celu realizacji przedsięwzięć. /UMWŚl/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *