bezchmurnie
23°
20°
piątek
Reklama
Starostwo stara się o pieniądze na przebudowę dwóch dróg i boiska!
06 października 2020 r. | 12:16
0

Podczas ostatniej sesji Starosta Krzysztof Smela poinformował, że Powiat Częstochowski złożył 17. wniosków do konkursu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat chciałby otrzymać środki m.in. na drogi powiatowej nr 1092 S na odc. Kuźnica Grodziska – Rudniki Kolonia, na długości 1,05 km oraz przebudowę drogi powiatowej nr 1086 S odc. Ludwinów – Borowce, gmina Koniecpol i Dąbrowa Zielona na długości 2,05 km. Do tego, został złożony wniosek na przebudowę istniejącego boiska na pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i infrastrukturą przy Zespole Szkół w Koniecpolu.

Łącznie w gminie może przybyć inwestycji na ponad 15 mln zł.

Natomiast, łączna wartość złożonych przez Powiat Częstochowski wniosków wynosi 133,37 mln złotych i obejmuje przebudowę 58,699 km dróg powiatowych oraz budowę budynku administracyjno-socjalnego na ODM 3 Poczesna.

Czy przebudowa tych dróg znajdzie finansowanie? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *