zachmurzenie duże
-3°
-9°
środa
Reklama
fot. UMiG
Trzy firmy chętne na rewitalizację rynku w Koniecpolu
14 listopada 2023 r. | 12:38
2

Trzy firmy przystąpiły do przetargu na rewitalizację rynku w Koniecpolu wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych i kulturowych z drogą dojazdową.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie rynku w ramach zadania pn.: Rewitalizacja rynku w Koniecpolu wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych i kulturowych oraz drogą dojazdową – ul. Partyzantów na odcinku o długości 190 mb. Projekt przebudowy przewiduje zagospodarowanie istniejących stref funkcjonalno- przestrzennych na działkach o nr ewid. 3051, 3052 w celu poprawy funkcjonowania terenu w płaszczyźnie architektonicznej, społecznej, kulturowej oraz ekologicznej. Przebudowa rynku ma na celu zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej rynku. Projekt przebudowy obejmuje również remont nawierzchni ul. Partyzantów, a także wymianę słupów oświetleniowych oraz remont istniejącej kanalizacji deszczowej wokół rynku wraz z odtworzeniem nawierzchni po robotach budowlanych.

Gmina na ten cel chciała przeznaczyć 6 700 000 zł. Najtańszą ofertę przedstawiła firma AMB Budownictwo Krzysztof Prokop z Krasocina w wysokości 5 934 780 zł.

Rozstrzygnięcie postępowania powinno nastąpić w najbliższych tygodniach.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Trzy firmy chętne na rewitalizację rynku w Koniecpolu”

 1. Ernest pisze:

  po co to robić jak rynek jest pusty, pełno lokali do wynajęcia małe biznesy pozamykane bo urzędnicy pozwalają budować kolejne markety zamiast zadbać o rozwój tych małych często rodzinnych biznesów.
  Gdzie inwestorzy którzy mogli by zapewnić pracę mieszkańcom jeszcze kilka lat i średnia wieku mieszkańca w Koniecpolu będzie 55-70 lat.
  Miasto, gmina wyludnia się młodzi uciekają bo nie ma żadnych perspektyw na życie.

  Po co nam 5 marketów jak ludzie nie mają za co robić zakupów, gdyby nie renty i emerytury dziadków i rodziców to młodzi poumierali by z głodu.

  7
  1
 2. Elka pisze:

  Przebudowa rynku to już jest bardziej przykre niż śmieszne.
  Rynek jest wizytówką miasta i prezentuje się wyśmienicie a tu chyba nie chodzi o to żeby zostawić to co jest już dobre, z rzeczy pilnych należałoby poprawić plac zabaw ! Zając się zelenią i mchem na kostce a reszta jest dobra.
  Jednak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, Koniecpol już wygląda jak jeden wielki plac budowy, mieszkańcom nie podoba się pomysł przebudowy rynku, może dobrze by było przeprowadzić referendum i zrobić coś według woli mieszkańców a nie myśleć tylko o własnej kieszeni.
  Jest mnóstwo innych rzeczy wymagających remontów i dofinansowania.

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *