zachmurzenie duże
20°
19°
sobota
Reklama
Starostwo Powiatowe w Częstochowie
W Koniecpolu odsłonięto pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej
21 września 2021 r. | 08:39
0

W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej odsłaniając pomnik poświęcony wszystkim , którzy stracili życie wiosną 1940 r.

Pomnik Katyński został przeniesiony w nowe miejsce przy kościele pw. Św. Michała Archanioła. Aktu odsłonięcia dokonali potomkowie zamordowanych w Katyniu mieszkańców Koniecpola. Wśród ponad 22 tysięcy ofiar Zbrodni Katyńskiej byli mieszkańcy gminy Koniecpol: kpt. Aleksander Romuald Bogobowicz, kpt. Zygmunt Pytlewski, ppor. Ludwik Sędzimir, asp. Policji Państwowej Marian Sierpiński, pomocnik policjanta Jan Więcek. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *