bezchmurnie
23°
20°
piątek
Reklama
UMiG Koniecpol
Wielkie sprzątanie Pilicy
01 lipca 2021 r. | 09:54
0

Wielkie sprzątanie odbyło się dnia 19 czerwca w Koniecpolu. Była to największa od lat skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzeki, zainicjowana przez władze samorządowe gminy Koniecpol, w której wzięło udział prawie 200 osób.

Sprzątanie doliny Pilicy prowadzone było zarówno z brzegu, ale również z wody za pomocą 10 kajaków, po dwa na każdym z pięciu wyodrębnionych odcinków do sprzątania. Akcja miała na celu zaangażowanie społeczności gminy, sąsiadujących samorządów, powiatów, jednostek OSP, organizacji pozarządowych do usunięcia zalegających śmieci w Dolinie Pilicy, co zostało osiągnięte dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób.

Obszar objęty akcją dotyczył odcinka Pilicy od mostu w Przyłęku (gmina Szczekociny) do tamy w przysiółku Modła (gmina Żytno), tereny rekreacyjne wokół „Starego Zalewu” przy ul. Partyzantów w Koniecpolu i „Nowego Zalewu” przy ul. Armii Krajowej.

Zabrano aż 1755 kg śmieci. Liczba uczestników – wolontariuszy wynosiła 150 - 200 osób, co świadczy o dużym zaangażowaniu w sprawy ochrony środowiska. W akcji uczestniczyli:

  • Strażacy ochotnicy z jednostek: OSP Koniecpol I i II, OSP Łysiny, OSP Okołowice, OSP Kuźnica Grodziska, OSP Stary Koniecpol, OSP Radoszewnica,
  • Wędkarze z Koła PZW Koniecpol,
  • Harcerze,
  • Pracownicy UMiG Koniecpol, radni Rady Miejskiej,
  • Mieszkańcy gminy,
  • Pracownicy MPK w Koniecpolu Sp. z o.o.,
  • Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie - Obwód Drogowy nr 2 w Koniecpolu. /UMiG/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *