zachmurzenie duże
26°
24°
wtorek
Reklama
fot. Wojsko Polskie
Wojsko wzywa rezerwistów z naszego powiatu na obowiązkowe szkolenia
18 marca 2022 r. | 13:15
0

Od kilku tygodni rezerwiści z naszego regionu otrzymują wezwania na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Szkolenia rozpoczną się od kwietnia w dowolnej jednostce w kraju i potrwają do dwóch tygodni.

Powołania na ćwiczenia może się spodziewać każdy rezerwista mający przydział mobilizacyjny do jednostki wojskowej. Powołania otrzymują wszyscy, bez względu na charakter pracy czy stosunek do armii. Ograniczeniem jest tylko wiek (od 18 lat do 63 lat - dla oficerów i podoficerów).

Udział w szkoleniu wojskowym będzie płatny. Wszystko zależy od sytuacji życiowej wezwanego. Wyrównanie wynagrodzenia może sięgnąć maksymalnie do dwuipółkrotności średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Za brak stawiennictwa na wezwanie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *