zachmurzenie duże
czwartek
Reklama
fot. Powiat Częstochowski
Wyróżnienia SZS i LZS w Częstochowie
26 grudnia 2023 r. | 12:32
0

Kilkudziesięciu zawodników, zawodniczek i działaczy sportowych zostało w tym roku wyróżnionych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Powiatowe Zrzeszenia LZS w Częstochowie za osiągnięcia sportowe w roku kalendarzowym 2023.

Lista wyróżnionych znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

LZS:

STANISŁAW SĄCZEK WLKS Kmicic
ANDRZEJ SZYMANEK LOT Konopiska
HENRYK PAŁASZ Grom „Złota Dama” Poczesna
Jacek Staniewski wiceprezes Śląskiego LZS, członek Zarządu Krajowego LZS, prezes PSZS w Częstochowie
Anita Rygał- I miejsce, wyciskanie odważnika 10 kg (80x):
Patrycja Kiedrzyn, Małgorzata Zając, Beata Wodzyńska, Teresa Kubat, Karina Cynkowska - III miejsce, przeciąg liny kobiet
Mariusz Kowalik - LZS siatkarki
Natalia Kowalik, Olga Langier - I miejsce, plażówka kobiet
Aneta Grabinska, Aleksandra Staniewska, Wiktoria Kozik, Aleksandra Deska - III miejsce piłka siatkowa 3 osobowa
Mikołaj Ładniak - LZS reprezentacja koszykarek i koszykarzy
Julia Rek, Agata Kotonowicz, Klaudia Rams, Ewelina Stefani - II miejsce, kosz 3x3 kobiet
Tomasz Nogalski, Michał Skalik, Janusz Sośniak, Paweł Gałka - III miejsce, kosz 3x3 mężczyzn
Czesław Lamch - LZS reprezentacja lekkoatletyczna, Budowlani Częstochowa
Lekkoatletyka:
Natalia Sówka
II miejsce w Igrzyskach LZS w biegu na 200 m - Kadra Narodowa B
III miejsce w Igrzyskach LZS w biegu na 100 m
II miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS sztafeta 4 x 100 m
III miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS sztafeta 4 x 400 m
Michał Piątek
III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U 23 - Kadra Narodowa B
Piotr Frączyk
III miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS sztafeta 4 x 100 m
IV miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS - 100 m - Kadra Narodowa B
Sebastian Rachwalik
IV miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS - oszczep - Kadra Narodowa B
LKS Grom Cykarzew - Przemysław Sojda - trener Marcin Banaś - najlepszy piłkarz klubu
Unia Rędziny - Sebastian Łapcik - prezes
LKS Lelowia Lelów - Szymon Dylewski - najlepszy piłkarz klubu
Pogoń 1947 Kłomnice - Daniel Fidler - trener grup młodzieżowych
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice - Jarosłąw Poroszewski - członek Zarządu, trener i zawodnik współorganizator zawodów strzeleckich w Kłomnicach
Jedność Mykanów - Patryk Jeziak - kolarz, zwycięzca wyścigów amatorskich, aktywny działacz klubu
WLKS Kmicic Częstochowa - Andrzej Zyguła - trener WLKS Kmicic szermierka
Szymon Wojciechowski – v-ce mistrz Europy juniorów w szpadzie, Drużynowy Mistrz Polski Juniorów
Łukasz Parafiniuk - Drużynowy Mistrz Polski Juniorów w szpadzie
Marcin Żelazny- Drużynowy Mistrz Polski Juniorów w szpadzie
Mikołaj Puchała - Drużynowy Mistrz Polski Juniorów w szpadzie

Ewa Bugdoł – brązowa medalistka Mistrzostw Polski w triathlonie na długim dystansie
Mariusz Blukacz - WLKS Kmicic taekwon-do Gerard Krzechki – brązowy medalista Olimpiady Młodzieży w taekwon-do olimpijskim
KS Dragon Janów - Jacek Wąchała - trener i dzisiaj jako działacz
Ciepiela Celina – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w konkurencji walki do 55 kg
2 miejsce w konkurencji walk do 55 kg – Puchar Europy w Taekwon-do,
Anna Zyzik – złota medalistka Pucharu Europy w konkurencji układów stopni do 7 kup
Tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii dzieci w Mazowia Cup - Międzynarodowy Turniej Taekwon-do,

Mikołaj Garwol – złota medalista Pucharu Europy w konkurencji walk do 58kg
Zdzisław Synoradzki – Mistrz Polski Seniorów w Taekwon-do w konkurencji testów siły
Emilia Pindelak – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych konkurencji walk do 50 kg
Mateusz Mrozicki – brązowy medalista Polski Seniorów w konkurencji walki do 75 kg
Wiktoria Purgal – złota medalista w konkurencji technik specjalnych Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Mazowia Cup
LKS Gol – Start - Piotr Ruszel – trener, Paula Wieczorek - członek
Karol Skarbek-Kozietulski Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
III miejsce 100 m stylem dowolnym III m 50 m stylem dowolnym
Benduch Maciej Uczestnik Ogólnopolskich Turniejów Szachowych zdobył IV kategorię szachową
Tomasz Łuszcz II miejsce Mistrzostwa Polski w wieloboju lekkoatletycznym
Paweł Kawecki III miejsce Mistrzostwa Polski w wieloboju lekkoatletycznym
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna:
Paweł WIŚNIEWSKI - społecznik nauczyciel, działacz, organizator zycia sportowego, prezes i trener sekcji badmintona i sekcji \ parabadmintona Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna
Natalia GRZYB zawodniczka sekcji parabadmintona kategorii WH-1 członek Kadry Narodowej Parabadmintona Polskiego Związku Badmintona w Warszawie.. Mistrzyni Polski w grze pojedynczej i Wicemistrzyni Polski w grze podwójnej
ULKS „LOTKA” Gmina Olsztyn trener - Justyna Herman (wiceprezes)
Oliwia Kanik – badminton dwa złote medale w kategorii U 17 – w grze pojedynczej dziewczyn oraz w grze podwójnej dziewczyn Turniej Krajowy - XX Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, w dniach 27-29.10.2023
Reprezentantka Klubu w rywalizacji II Ligii badmintona.

Klara Siadlak - Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej dziewczyn U-13
Reprezentantka Klubu w rywalizacji II Ligii badmintona.
Mateusz Michalik - Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej chłopców U-15 Olsztyn

Wyróżnienia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego za osiągnięcia sportowe w roku kalendarzowym 2023:

 

 

SZKOŁA

PODSTAWOWA

OPIEKUN

 

UCZEŃ

 

WYNIKI SPORTOWY

(miejsce w zawodach wojewódzkich, udział i I miejsc w powiatowych IDz, IMS

LELÓW 1Marcin Dziura 1 Krzysztof Cisowski IMS ręczna   IX woj.
2 Hubert Ptasik IMS ręczna  IX woj.
2 Halina Wójcik 3 Barbara Matulka IMS ręczna  V woj
4 Halina Matulka IMS ręczna  V woj.
KAMIENICA POLSKA 3 Mariusz Zych 5Cyprian Szczęsny IDZ kosz
6 Davyd  Vlezko IMS LA
4 Tomasz Morzyk 7 Zuzanna Pidzik IMS kosz, 3x3 IIIm woj.
8 Iga Gęsiarz IMS kosz, 3x3 IIIm woj.
9 Zuzanna Kucharczyk IDZ kosz 3x3 IVm woj.
BLACHOWNIA 1 (Andrzej Kuzior PZ LZS) 10 Sylwia Kluźniak IDZ siatka
11 Julia Dydek IMS siatka
12 Ksawery Famuła IDZ siatka
13 Grzegorz Rykała IMS siatka
5 Beata Albrycht 14 Paulina Kiljan IMS b przełajowe
15 Julia Grabek IDZ 4-bój
16 Oskar Pawlak IDZ 4-bój
OLSZTYN 6 Grażyna Stefanik 17 Marcel Stępień IDZ 3-bój LA i 7 b przełajowe
18 Mateusz Zembik IMS druż i sztafet b przełajowe
WIERZCHOWISKO 7 Jacek Połacik 19 Filip Kotlewski IMS kosz
DĄBROWA ZIELONA 8 Donata Węgrzynek 20 Ewa Balsam IDZ t stol
21 Antek Falana IDZ t stołow
PRZYRÓW 9 Łukasz Ślęzak 22 Emilia Fresel IDZ p nożna
MSTÓW 10 Piotr Całusiński 23 Zuzanna Urbaniec IMS p nożna
ŁOJKI 11 Sławomir Pyda 24Igor Woźnica IMS szachy
25 Dawid Miłosz IDZ szachy
PIASEK 12 Grzegorz Dors 26 Lena Zych IDZ sztaf b przeł
CZARNY LAS 13 Łukasz Stefański 27 Jakub Kokot IMS biegi przełajowe i p nożna
POCZESNA (Henryk Pałasz PZ LZS) 28  Jakub Cieśla IMS t stołowy
KŁOMNICE 14 Jarosław Ślęzak 29 Wiktor Małek IMS nożna
CISIE 15 Michał Wręczycki 30 Nadia Jelonek IMS  plażówka, t stoł

 



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *