pochmurnie
22°
20°
sobota
Reklama
Za nami drugi koncert III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
30 września 2019 r. | 12:34
0

W poprzednią niedzielę w Koniecpolu odbył się drugi koncert III Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Muzykami drugiego koncertu III festiwalu były Zuzanna Bator i Dominika Zamara.

Mieszkająca w Świdnicy artystka jest dyrektorem artystycznym Fundacji Dobrej Muzyki oraz trzech znaczących festiwali muzycznych. Zorganizowała ponad 150 koncertów i kilkadziesiąt wydarzeń artystyczno-naukowych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie oraz laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Organistce towarzyszyła sopranistka Dominika Zamara. Śpiewaczka z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Otrzymała stypendium na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie, gdzie kształciła swój głos u znawców techniki bel canto. Współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Uczestnicy koncertu wysłuchali utworów takich kompozytorów jak: Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach, Stanisław Moniuszko czy Nicolaus Cracoviensis.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *