zachmurzenie małe
piątek
Reklama
Zobacz na co Burmistrz wydał twoje pieniądze
18 lutego 2020 r. | 11:21
28

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu udostępnił mi rejestr wszystkich wydatków VAT od 1 września 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku. Rejestr ten nie był nigdy publikowany, a jego treść nigdy nie była dostępna publicznie.

Rejestr zawiera 159. pozycji księgowych.

Zauważycie coś ciekawego? Dajcie znać.

PAWEŁ GĄSIORSKI28 odpowiedzi na “Zobacz na co Burmistrz wydał twoje pieniądze”

 1. zatroskany pisze:

  kilka niejasności już widać – resztę należy przeanalizować.

  259
  3
 2. kazek pisze:

  nie ma wszystkich wydatków np.za usługi

  233
  1
 3. Patriota pisze:

  A gdzie Dodge? ???

  178
  1
 4. robotnik pisze:

  co najmniej dziwne, ze akurat teraz to panowie udostepnili, czy chca sie z czegos tłumaczyć? Czy ratować swoja niestety nie najlepszą opinie? Ze niby tak wydaja nasze pieniadze. Co najmniej polowe wydatków nie pokazano, mysla ze naród głupi. Nie kazdego mozna mierzyc swoja miara…Moze panowie sie przyznaja ile wydaja na swoje nagrody, delegacje i przyjemnosci 🙂 Bo tego chyba jest najwiecej co widać po panach. Moze panowie a zwlaszcza jeden wykaze ile poszlo na wynagrodzenia wygorowane dla swoich przyjaciol, z duzymi brakami doswiadczenia…zatrudnionych w gminie. Krytyka boli prawda? cós jak sie chciało byc przedstawicielem gminy to trzeba wszystkoo wziac na swoje barki albo sie przyznac do błędu i zejsc ze sceny bo jak widac i slychac mieszkancy coraz czesciej wyrazaja swoje niezadowolenie, I wcale sie nie dziwie.

  236
  2
 5. ja pisze:

  pokazali rachunki za prad i jakies usl. ktore sa normalna rzecza do zaplacenia.
  A dla czego nie ujawnia ile poszlo na PREMIE ?
  w urzedzie ,jakie to sa kwoty ?
  Ile wydano na PALIWO ,na delegacje ,na restauracje czy catering ?
  Ile poszlo na niepodatkowane i opodatkowane rozne inne dodatki ?
  Przypuszczam ze sa to dpore kwoty na ktore nas nie stac.
  Umorzone zostaly dlugi na okolo 70 tys ,
  Jakie dlugi za co .
  A te wydatki na Agore co o tym sadzicie

  222
  2
 6. polak pisze:

  Ciekawe ile nowych kredytow zaciagnieto ,ile wydano na inwestycje ,premie

  215
  3
 7. Patriot pisze:

  Są nowi inwestorzy, są nowe miejsca pracy ( nie takie tam popierdółki jak planują na osiedlu mieszkalnym na siłę dla dwóch osób), są zadowoleni mieszkańcy i ich rodziny, są i wydatki nieważne jak duże, krótko mówiąc wydatki pewne z tej listy mogą się wydawać dziwne , za wysokie i niepotrzebne ale czasami są konieczne.
  Jeśli mamy to wszystko to nie ma o co kopij kruszyć jeśli natomiast jest inaczej to : “Houston, we’ve had a problem”

  156
  • taki pisze:

   Pokazali rachunki na koszta ktore trzeba poniesc a gdzie reszta ?
   Pokazanie tylko tych wydatkow ma uspokoic mieszkancow ktorzy coraz czesciej wyrazaja swoje negatywne opinie ,zwlaszcza od kiedy pojawil sie pewien Czlowiek w uezedzie.

   190
 8. zatroskany pisze:

  Moim zdaniem powinno się sprawdzić koszty wyjazdów / delegacji osób z władzy/ w powiązaniu z datami ich obecności – to są olbrzymie kwoty nieewidencjonowane.
  Koszty zleceń wewnętrznych jak i zewnętrznych / np. obsługa informatyczna , cis , Gazeta Koniecpolska / podobno razem z płacami jest to kilkadziesiąt tyś./ miesiąc/
  koszty obsługi różnego rodzaju podmiotów jak KGW , Seniorów i dotacji celowych.
  i wiele innych których aktualnie nie znam.

  240
 9. Miejscowy pisze:

  o wydatkach zbednych mozna wiele tu dyskutowac drodzy panstwo. Urzedników w Gminie od groma, niedkugo bedzie ich wiecej niz mieszkanców. Kuzynki ciotki, przyjaciółki, córeczki tatusiów przydupasów (niekoniecznie wyksztalcone odpowiednio do pracy w urzedzie, ale skoro tata tez niewyksztalcony to po co córeczka ma sie meczyc) Dwie osoby w kadrach na ten przykład, po co sie pytam, dwie osoby do wypłat (tak tak drodzy koniecpolanie) i dwie osoby w kancelarii, toz to kpina jakas. Dlatego owe osoby zajmuja sie plotkowaniem i obgadywaniem siebie nazwajem. Kawki, ciasteczka i ploteczki tym sie zajmuja bardzo dobrze opłacalne urzedniczki. A glowy nosza tak wysoko ze zacepiaja nosami wscibskimi chmury. A zeby odpwoedziały dzien dobry czy dowidzenia zapomnik zwykłu czlowieku. Słoma z butów wystaje normalnie. Zenada panie Burmistrzu. Pan sie przyjrzy swoim pracownicom i tym czym sie zajmija przez 8 godzin w gminie. Nas na utrzymanie darmozjadów nie stac. Koniec kropka

  281
  • Milka pisze:

   A ja czesto widuje jedna pania z Urzedu na zakupach w godzinach pracy…bardzo czesto

   259
   • Gosc pisze:

    Hahaha wiem dokladnie o ktora chodzi. Nie od dzis. W poprzednim.miejscu pracy tez ciagle bywala na zakupach…zreszta wiecej pan z Gminy robi zakupy w gidzunach praxy, ale czy wujek lub przyjaciel Burmistrz zwroci takim.uwage?

    177
   • chochlik pisze:

    Oj tu mozna tak kilka przykładów co robia pracownicy w godzinach pracy… co niektóryz odbieraja dzieci z przedszkola, albo pilnują kwiaciarni na osiedlu ( dobrze płatne stanowisko przez Gmine 🙂 ) , jedna pani nawet wychodzi obiadki męzowi gotować a pani z MOPS chodzi sonie paznokieti robić… szczyty dosłownie….tak to sie robi teraz w Gminie.

    123
    • chochlik pisze:

     aaa zapomniałam o pani co z fajka cIagle za winklem…srednie przyjemnosc dla niepalacych petentów, byc obslugiwanym przez panie, tyle co wracajace z papieroska….

     121
     1
  • zatroskany pisze:

   Panie Redaktorze już czas na zadanie tych pytań w/w chyba że Pan już nie może.

 10. Koniecpolanka pisze:

  Jeszcze jednej pozycji w wykazie brakuje…pomoc rodzinie., bo dobry wujek odkupil.od urzedniczki kawalek.ziemi za kwote znacznie przewyzszjaca jej wartosc. A tego juz w wydatkach gminy przedstawionych nie wykazano. Czyzby pani M.F zabraklo funduszy na budowe domu??????? Wstyd

  221
 11. Boss pisze:

  To co sie wyprawia w Urzedzie do sie do kryminalu nadaje. Takich przekretow jeszcze zaden burmistrz nie robil. Ktos powinien zrobic jakas wnikliwa kontrole tej jednostki

  260
  2
  • zatroskany pisze:

   to teraz Pan redaktor powinien wyciągnąć z tego jakieś wnioski , chyba że już nie czuje pociągu do dalszego działania.

   17
 12. gość pisze:

  Są też takie Panie, które godziny pracy mają ustalone jedynie na papierze, a pracują w godzinach dogodnych dla siebie… jak widać burmistrz nie potrafi wyegzekwować nawet tak oczywistych spraw…

  138
  1
 13. Chochlik pisze:

  Bo to.wszystkie przyjaciolki lub rodzina wlodarzy. Dlatego chulaj dusza piekla nie ma. No jeszcze kilka przyjaciolek.pewnie jest do obsadzenia…niewiele, ale zawsze bo.widac i krag przyjaciol sie kurczy…poznali sie na panu D…moze i reszta przejrzy na oczy jak.pan Don pokaze jeszcze bardziej kim jest naorawde

  130
 14. robotnik pisze:

  Nic dziwnego, ze robia co chca. Burmistrz wiecznie w delegacji, ciagle go nie ma…Moze szuka nowej pracy na wypadek, gdyby nie daj boze Don Buffon został burmistrzem i go wykopal, kto wie? Dyrektor swoich kolezaneczek nie bedzie przeciez upominał, lepiej sobie poplotkować czyz nie? Swoja droga to dzwne , ze tyle osob z Hobby Koniecpol ma prace dzieki bufonowi, jeszcze troche zostalo kolezanek lub zon kolegów lub kolegów do obsadzenia co? Zenada…Niekompetentni ludzi na dobrych stanowiskach i dziwicie sie ze burdel w gminie….Ja juz swoje lata mam ale takich “cudów” jeszcze niebylo. Zeby urzedniczki robily co im sie zywnie podoba za gruba kase. A ty sie martw czlowieku zeby ci starczyło na chleb. Echhhh

  112
  1
 15. Szczurek pisze:

  No nie wiem jak tak na to wszystko patrzę , myślę że może ludzie powinni się zastanowić czy nie zacząć zbierać podpisów, i każdy wie za czym mają być te podpisy….. Pozdrawiam 😀

  76
  1
 16. Jerzy pisze:

  Może i tym razem,, detektyw” Rutkowski mógłby popsuć trochę krwi darmozjadowi i reszcie famili.

  45
 17. gosc pisze:

  A moze jest juz ktos kto kopie,szuka ,weszy grzebie ,chetnie bym sie z kims takim spotkal porozmawial etc.
  Jest ktos taki?

  20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *